Windows hello başlangıçta zorunlu hale geldi

Optikiyaza

Hectopat
Makaleler
4
İyi sosyaller.
Bugün sabah bilgisayarımı açtım, ders çalışmaya geçtim ama sonra acıktığım için bilgisayarı uyku moduna aldı. Yemeğimi yedim geldim bilgisayarı açtım Microsoft hesabı şifremi girdim ama bu sefer farklı olarak benden Windows hello pini oluşturmamı istedi. Çarpıya tıkladım aynı ekrana attı. İptale tıkladım aynı ekrana attı. Ben de oluşturdum. Daha önce yapmıştım ancak kaldırmanın bir yolunu bulup Windows hello pinini kaldırmıştım. Windows hello pinini nasıl kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bildiğim kadarıyla bu durum bilgisayardaki kullanıcı hesabınızı Microsoft hesabınızla bütünlediğinizde oluyor. Ben de benzer bir durum yaşadım, kurtulmak için kullanıcı hesabını yerelleştirmek gerekiyor.
Technopat'ın bu konu üzerine bir içeriği varmış, şöyle bırakıyorum: Windows 10 Hesabı, Yerel Hesaba Nasıl Çevrilir? - Technopat

Bu işlemi yaptığınız zaman Microsoft hesabıyla bağlantınız kopmuyor bu arada, e-posta ve geri kalan sistemleri kullanmaya devam edebiliyorsunuz Windows uygulamaları üzerinden. Sadece Hello PIN zorunluluğu kalkmış oluyor bu durumda.

Hocam bildiğim kadarıyla bu durum bilgisayardaki kullanıcı hesabınızı Microsoft hesabınızla bütünlediğinizde oluyor. Ben de benzer bir durum yaşadım, kurtulmak için kullanıcı hesabını yerelleştirmek gerekiyor.
Technopat'ın bu konu üzerine bir içeriği varmış, şöyle bırakıyorum: Windows 10 Hesabı, Yerel Hesaba Nasıl Çevrilir? - Technopat

Bu işlemi yaptığınız zaman Microsoft hesabıyla bağlantınız kopmuyor bu arada, e-posta ve geri kalan sistemleri kullanmaya devam edebiliyorsunuz Windows uygulamaları üzerinden. Sadece hello pın zorunluluğu kalkmış oluyor bu durumda.

Çözüm için teşekkür ederim gerek kalmadı başlangıçta oturum açma seçeneklerine tıkladım Microsoft hesabını seçtim. Windows hello pini duruyor ama Microsoft hesabının parolasıyla giriyor.

Geri
Yukarı