Windows için MacBook almak

novar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bende MacBook Air M1 16 GB var. Elektrik-elektronik mühendisliği okuduğum için TIA Portal vb. programlar kullanmam gerekiyor fakat bu programlar MacOS'ta çalışmıyor. Windows kullanmam gerekiyor fakat macOS kullanımını ve Apple ekosistemini seviyorum. Dolayısıyla iki seçenek arasında kaldım. Bir tanesi 4060'lı Windows laptop almak, ikincisi ise MacBook Pro 16 2019(i9 2,4 GHz, 32 GB RAM, AMD Radeon Pro 5500M 8 GB, 1 TB SSD) alıp içine Windows kurmak. M1'de de paralells ile Windows kuruluyor fakat vm olduğu için yeterli performansa sahip değil. Intel işlemcili Mac'lerde Windows performansı hakkında tecrübesi olan varsa bilgi verebilirse sevinirim.

Öyle bir cihazı alıp da içine Windows kurulumu yapmak hakaret gibi olur. Sanal makine kullanın. Ya da ucuz yollu işinizi görecek Windows uygun laptop.

Öyle bir cihazı alıp da içine Windows kurulumu yapmak hakaret gibi olur. Sanal makine kullanın. Ya da ucuz yollu işinizi görecek Windows uygun laptop.

Günlükte macOS kullanacağım zaten, gerektiği durumlarda işimi görmesi için native Windows kurulabilen bir MacBook düşünüyorum. Sadece performansı konusunda kuşkuluyum.

Stabil olup olmayacağı çok meçhul. Windows kurmak için MacBook alma zorlamasına anlam veremedim. En iyisi sanal makine.

M1 işlemciyle paralels kullanıyorum. M1 orta seviye bir işlemci olmasına rağmen paralels ile hiç de fena performans vermiyor. MacBook'ları MacBook yapan m serisi işlemcileridir. O paraya asla Intel Mac almazdım.

M1 işlemciyle paralels kullanıyorum. M1 orta seviye bir işlemci olmasına rağmen paralels ile hiç de fena performans vermiyor. MacBook'ları MacBook yapan m serisi işlemcileridir. O paraya asla Intel Mac almazdım.
Katılıyorum İntel Mac yerine Windows laptop çok daha mantıklı. Apple alınacaksa M işlemci şart.

Sanal makinenin ARM tabanlı olduğunu da söyleyelim. Ama istediğiniz programların ARM versiyonu varsa Mac'ten devam edin.

Parallels forumunda bunu buldum:

1712083884059.png

Sanal makinenin ARM tabanlı olduğunu da söyleyelim. Ama istediğiniz programların ARM versiyonu varsa Mac'ten devam edin.

Parallels forumunda bunu buldum:

Eki Görüntüle 2157505

Evet zaten o yüzden Intel işlemcili bakıyorum. Dediğiniz gibi parallels Windows'un ARM versiyonunu çalıştırdığı için m1'de işime yaramıyor, onun için Bootcamp ile kullanan var mı diye bir sorayım dedim. Ekran görüntüsü için ayrıca teşekkür ederim.

Evet zaten o yüzden Intel işlemcili bakıyorum. Dediğiniz gibi parallels Windows'un ARM versiyonunu çalıştırdığı için m1'de işime yaramıyor, onun için Bootcamp ile kullanan var mı diye bir sorayım dedim. Ekran görüntüsü için ayrıca teşekkür ederim.

BootCamp'de ARM kullanacağı için sorun olabilir ama tam performanslı kullanacaksınızdır.

Geri
Yukarı