Windows İçin OneDrive Uygulaması 64-Bit Desteği Kazandı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
OneDrive 64-bit

Windows İçin OneDrive senkronizasyon istemcisine 64-bit desteği eklendi. Microsoft, Windows için OneDrive senkronizasyon istemcisinin 64-bit olarak herkese açık bir ön izlemesini yayınladı. 64-bit istemci, OneDrive’da büyük dosyalarla veya yüksek sayıda dosyalarla uğraşan kullanıcılar için özellikle tavsiye ediliyor. 64-bit uygulamaların sistem belleğinin daha fazlasını da not olarak düşelim. Bildiğiniz üzere OneDrive, Windows 10’a dahil ve eski […]

Devamı: Windows İçin OneDrive Uygulaması 64-Bit Desteği Kazandı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Daha fazla sistem belleği kullanabilir. :) Cümlede eksiklik var.

32 Bit en fazla 4 GB bellek kullanabiliyor.

Boşta RAM kullanımı arttı sanan ben:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boşta RAM kullanımı arttı sanan ben:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
OneDrive kaynaklı kullanım miktarında artış yaşanacaktır. 64-bit mimariyle çalışan programlar 32-bit mimariyle çalışanlara göre genelde daha fazla bellek alanı kullanırlar. Fakat bu kullanım performansa da yansır, yani 32-bit versiyona göre daha performanslı çalışırlar diyebiliriz.

Yazar burada ne demek istemiştir?

Şimdi 64 Bit program ile 32 Bit programın veri işleme mantığı farklı. 64 Bit daha fazla kaynak kullanarak daha hızlı ve daha büyük boyutlu verileri işleyebilir. Kaynak kullanımı algoritma ve kullanılan resim vb. dosyalara göre değişir.
Örnek;

1618018172686.png

Şimdi 64 Bit program ile 32 Bit programın veri işleme mantığı farklı. 64 Bit daha fazla kaynak kullanarak daha hızlı veri işler. Kaynak kullanımı algoritma ve kullanılan resim vb. dosyalara göre değişir.
Onun temel mantigini biliyorum. Orada garip bir anlatım hatası olmuş, ona dikkat çekmek istemiştim.

Geri
Yukarı