Windows içinden Linux kurmak mümkün mü?

Hocam temiz kurulum yani şunu demek istiyorum aslında Windows'u silip Linux kurmak temiz olarak.

Bu mümkün mü hiç denediniz mi?
Hocam windows kod tabanı buna izin vermez

Hocam temiz kurulum yani şunu demek istiyorum aslında Windows'u silip Linux kurmak temiz olarak.

Bu mümkün mü hiç denediniz mi?
Mümkün tabii aynı bilgisayarda 5 işletim sistemi bile çalıştırabilirsin yeter ki sürücü alanın yeterli olsun

Hocam şu yanıtınız için dedim bu mümkün mü?
Tamam bende mümkün diyorum zaten hocam :)

Hocam şu yanıtınız için dedim bu mümkün mü?
1TB Depolama alanın var diyelim , 250GB C 250GB D 500GB E sürücüsü oluştur , İlk Önce Windows kurulumunu yap C sürücüsüne bütün ayarlamaları bitirince bu sefer D sürücüsüne de Linux Yazılımının kurulumunu yap E sürücüsünü de Yedek disk olarak kullan :)

Konuyu baya yanlış anlamış herkes.
Konu sahibi şunu kastediyor: "USB bellek kullanmadan bilgisayara Linux kullanabilir miyim?" diyor.
Soruya gelirsek yapabilirsiniz hocam ancak USB yapmak daha mantıklı olur.
İlk önce D diski oluşturun ardından hazır Linux kurulu bir bilgisayardan tüm sistem dosyalarını D diskine kopyalayın. Grub vs bootloader ayarının yapılması gerekiyor.
İşte USB'siz Linux.

Hayatım boyunca çoğunlukla Linux kullandım. Bu zamana kadar hiç Windows içinden (BIOS menüye girmeden) temiz bir Linux kuran birini görmedim. Böyle bir şey mümkün mü?
Mümkün ubuntu nun wubi yazılımı vardi.eskimis windows içinden ubuntu kuruluyordu.

Denedim oldu. Ama güncel surumu yok. Tavsiyem endless OS Linux dene. Deneyimli değilsen bilgin yoksa sakın deneme PC açılmaz olur çökertilsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı