Windows İndirme Dizini Değiştirmek Sorun Çıkartır mı?

Swind

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma Windows 10 yükleyeceğim, ama öncesinde sorum vardı. Bildiğim kadarıyla bilgisayarın dosya kurulum yeri otomatik olarak Windows'un kurulu olduğu disk oluyormuş. Şu anki bilgisayarımda (Windows 7) otomatik kurulum yerini C diskinden D diskine değiştirdim, ancak C diskinde kayıtlı olan birçok program bulunamadı hatası veriyor. Yeni Windows 10 kuracağım bilgisayarımda da sürücüleri vs. yükledikten sonra indirme yerini Regedit'ten değiştirip, başka bir disk yapsam, sürücülerin çalışmaması veya herhangi bir sorun ortaya çıkar mı? Böyle bir sorun oluşursa Regedit haricinde nasıl başka bir diske kurulmasını sağlayabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Konuyla alakası olmayabilir ama etiket oluştururken "regedit temizliği" diye bir etiket gördüm. Bu ne oluyor?

Sıfır sistem kurulumunu yapın Microsoft Office, Adobe gibi programları C Sürücüsüne kurun, oyunlarınızı da D Sürücüsüne kurarsanız hiç bir problem olacağını sanmıyorum.

Sıfır sistem kurulumunu yapın Microsoft Office, Adobe gibi programları C Sürücüsüne kurun, oyunlarınızı da D Sürücüsüne kurarsanız hiç bir problem olacağını sanmıyorum.
Daha Windows'u kurmadım. Kurar kurmaz indirme yerini değiştirmeyi düşünüyordum, iyi ki sormuşum.

Ancak kafamdaki bir soruya cevap bulamadım. Mesela Steam'den indirmeler için hangi diske kaydedileceğini seçebiliyorsun. Origin için bu var mı ?

Birde geriye kalan ortalama 100GB (240GB'lık SSD takılırsa 220GB) oyun hariç indirmeleri rahatlıkla karşılayacaktır, değil mi ?

Ancak kafamdaki bir soruya cevap bulamadım. Mesela Steam'den indirmeler için hangi diske kaydedileceğini seçebiliyorsun. Origin için bu var mı ?
Steam ve Origin kullanmadım hiç :D

Birde geriye kalan ortalama 100GB (240GB'lık SSD takılırsa 220GB) oyun hariç indirmeleri rahatlıkla karşılayacaktır, değil mi ?
Dikkatli olursanız karşılar ayrıca CCleaner adlı temizlik uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederim onunda baya bir faydası olur.

Programları yüklerken D sürücüsüne kurarsınız. Oyunları da. Steam'den D'de Library oluşturun ya da Steam doğrudan D'ye kurun. Origin'i de doğrudan D'ye kurarsanız sorun çözülür. Bazı programlar yükleme yeri sordurmuyo onlar için de çözüm var.

Origin yükleme klasörünü değiştirme:
How can I change the Install Directory of Games in Origin

CCleaner sadece temizlik ve ufak çaplı bakım uygulamasıdır, Anti-virüs işlevi yoktur. Anti-virüs programı kullanmanızı tavsiye ederim.
Tavsiye eder misiniz ?

Programları yüklerken D sürücüsüne kurarsınız. Oyunları da. Steam'den D'de Library oluşturun ya da Steam doğrudan D'ye kurun. Origin'i de doğrudan D'ye kurarsanız sorun çözülür. Bazı programlar yükleme yeri sordurmuyo onlar için de çözüm var.
Steam'i veya Origin'i nasıl doğrudan D diskine kurabilirim ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı