Windows Insider Build 21354 yayınlandı

Merhaba. Bugün tasarımsal olarak büyük bir yenilik göremesek de fena bir build yayınlanmadı.
Yenilikler:
  • Haberler ve Hava Durumu için kişiselleştirme seçenekleri genişletildi.
  • Ayarlar menüsündeki Monitör ekranına iyileştirmeler yapıldı.
  • Kamera sayfası yenilendi. Birçok seçenek getirildi. Şahsi kanaatim gayet güzel olmuş.
  • MSPaint logusu yenilendi.
  • Alıntı Aracı artık büyük (Major) güncellemelerle değil; Microsoft Store aracılığıyla güncellenecek.
Hata düzeltmeleri:
Düzeltmeler:

• [Oyun] Bazı oyunların kilitlenebileceği, bir oyun farklı bir cihazda oynandığında kaydedilen verileri senkronize etmeyeceği veya yeni bir oyun yüklendiğinde kaydedilmeyeceği bir sorunu düzelttik.
  • [Dosya Gezgini] Derleme 21343'ü yüklediyseniz, Dosya Gezgini'nde Hızlı Erişim'e sabitlenen tüm klasörlerin kaybolmasına neden olan bir sorunu düzelttik. Lütfen bu düzeltmenin sorunun ileride oluşmasını engellediğini, sabitlemesi kaldırılanları geri getirmeyeceğini unutmayın etkilenen yapıyı önceden yüklediniz.
  • [Dosya Gezgini] Bazı Insider'ların önceki uçuşu yükledikten sonra Hızlı Erişim'in tüm klasörler bölümünün eksik olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.

• Önceki uçuşta Arama güvenilirliğini etkileyen bir sorunu çözdük.

• [Haberler ve ilgi alanları] Haberlerin ve ilgi alanlarının, özellikle daha küçük ekranlarda görev çubuğundaki diğer içeriği engelleyebileceği bir sorun düzeltildi.

• Başlat'ın Güç düğmesi menüsündeki öğelerin araç ipucu metninin düzgün görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
  • WinPE'ye girdiyseniz ve WIN + CTRL + Enter kullanarak Ekran Okuyucusu'nu etkinleştirmeye çalıştığınızda çökmeye neden olan bir sorunu çözdük.

• Önceki uçuşta yeniden başlatılırken veya kapatılırken bazı Insider'ların SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatasıyla hata kontrolü yaşamasına neden olan bir sorunu düzelttik.

• WSL'yi başlatırken hata denetimine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.

• Windows Update Ayarları sayfasının ilerleme noktaları göstermesine ancak hiçbir zaman yüklenmemesine neden olabilecek bir sorunu çözdük.

• Ayarlar'da Güç ve Uyku'ya gidildiğinde Ayarlar'ın kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

• Ayarlar> Kişiselleştirme> Kilit ekranı altında hiçbir şey yapmayan rastgele bir geçişin görünmesi sorununu düzelttik.

• Son zamanlarda bazı Insider'ların parola olmadan oluşturulan bir yerel hesaba parola eklemeye çalışırken bir hata görmesine neden olan bir hatayı düzelttik.

• Pinyin IME ayarlarını Arama aracılığıyla açarsanız, Ayarlar sayfasının beklenmedik şekilde boş kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.

• Bir uygulamayı ekranınızın yan tarafına yapıştırdıktan sonra masaüstü arka planınızın kararmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.

• Ekran Alıntısı Aracı'ndaki bazı metinlerin düzgün görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.

• El Yazısı Giriş Paneli'nin ARM64 PC'lerde kalem girişi için çalışmamasına neden olan bir sorunu çözdük.

• Pano geçmişinin güvenilirliğini etkileyen bir sorunu çözdük.

• Korece IME ile yazarken belirli uygulamalarda karakterlerin çoğaltılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.

• PowerPoint'te bir metin kutusunu kopyalayıp yapıştırdıktan sonra IME ile yazarken kompozisyon dizelerinin eklenememesine neden olan bir sorunu düzelttik.

• IME ile yazarken Dosya Gezgini'nde dosyaları yeniden adlandırırken önemli olayların kaybolmasına neden olan bir sorunu düzelttik.

• IME adayları için kendi kullanıcı arayüzüne sahip belirli uygulamalarda Japonca veya Çince IME'lerle yazarken, IME adaylarının uygulamanın kullanıcı arayüzünde görüntülenmemesine neden olan bir sorunu çözdük.

• Dokunmatik klavyedeki geçişli bir tuşun arka plan renginin yanlış olması sorununu ele almak için Yapı 21327'de bahsettiğimiz düzeltme, artık Dev Channel'daki tüm Insider'lar için kullanıma sunuluyor.

• Önceki uçuşta giriş süresinde artışa neden olan bir sorunu düzelttik.

• Bazı Insider'ların önceki uçuşta önyükleme süresinin daha uzun olduğunu bulmasına neden olan bir sorunu düzelttik.

• Giriş ekranındaki ağ düğmesinin çalışmamasına ve potansiyel olarak çökmesine neden olan bir sorunu çözdük.

• Bazı girişlerin siyah ekranda kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik. Benzer bir sorun görmeye devam ederseniz, lütfen Geri Bildirim Merkezi'nde yeni bir geri bildirim gönderin.

• En son Dev Channel sürümlerinde Chromium tabanlı tarayıcılarda video izlerken donmalara neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
Detaylı bilgi almak isterseniz; Announcing Windows 10 Insider Preview Build 21354

Bana geldi fakat gereksiz bulmamdan dolayı kapattım ben. Ek olarak bir an önce herkese açık sunulacak 21H1 sürümünü bekliyorum. Insider sürümü dump okuyorsan çekilmez çile oluyor. :)
Hocam size ne yaptığınız da geldi? Bazıları dili İngilizce olup, bölgesi Amerika olanlara (Windows'da.) geldiğini söylüyorlar.

Hocam size ne yaptığınız da geldi? Bazıları dili İngilizce olup, bölgesi Amerika olanlara (Windows'ta) geldiğini söylüyorlar.

Al bakalım, tekrar açtım senin için. :D
1617905883449.png

Ben normal bir şekilde kurulum yaptım. Sizde de olması gerekirdi...

Herkese geldi tek bana gelmedi... Hocam siz temiz kurulum yaparak mı indirdiniz Insider'ı?

Evet temiz kurulumla kurdum. Zaten çöp olan bir işletim sistemini bir de yükseltmekle kullanmak bilgisayarı kötü bir hale getirirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı