Windows Insider Programıyla Ücretsiz Windows 10 Pro süre sınırlı mı?

sercey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bugün Windows 10 Insider programına kayıt oldum. Ardından 10130 numaları Windows 10 Insider Preview sürümünü yükledim. Herkese verdikleri public key ile etkinleştirmeyi yaptım. Buraya kadar herşey normal. Ardından 10240 final sürümünü iso olarak indirip yükseltme yaptım.

Yükseltme sonunda etkinleştirmeyi kendisi yaptı. Hatta 10130'da kullandığım public key yerine farklı bir lisans anahtarını otomatik olarak verdi.

Konuyla ilgili biraz araştırma yapınca Windows Insider programı başkan yardımcısı Gabriel Aul'un açıklamasını buldum: "Windows Insiders running the Windows 10 Insider Preview (Home and Pro editions) with their registered MSA connected to their PC will receive the final release build of Windows 10 starting on July 29th. This will come as just another flight".

Microsoft bildiğim kadarıyla bugüne kadar hiç süreli windows lisansı satmadı / uygulamadı. Dolayısıyla bu lisansın kalıcı olacağını düşünüyorum. Ancak yinede farklı bir durum olabileceği de aklıma gelmiyor değil.

Bu şekilde yükseltme yapan var mıdır yada konuyla ilgili detaylı bilgisi olan ?

Sanırım süre sınırı olup olmadığını merak ediyorsunuz. Süre sınırı yoktur. Ölene kadar parçalaya parçalaya kullanabilirsiniz.

Insider bitmedi, devam ediyor.

Böyle bir şey MS tarafından doğrulanmadı.

Evet, ben de açıkcası MS'den daha net bir açıklama var mı diye merak ediyorum. Çünkü yükseltme sonrasında herkese 10240 için aynı geçici lisans anahtarını atamış görünüyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı