Windows ISO dosyası oluşturma

Bogazitchy

Kilopat
Yer
Sakarya/Akyazı
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen.
Ben bir teknik serviste teknisyen olarak çalışıyorum. Burada günde belki 10-15 cihaza format atıp kurulum yapıyoruz. Her birinde format sonrası program yüklüyoruz (Chrome, WinRAR, Office, Reader vb.). Bunları yüklerken de haliyle bir zaman kaybımız oluyor. Formatı attıktan sonra direkt bu programlar yüklenmiş olacak şekilde bir ISO dosyası oluşturabilir miyim? Oluşturabilirsem bunu nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler. Bunu Windows 10, 8, 8.1, ve 7 için yapacağım eğer olursa.

ISO oluşturmakla ilgili internette videolu kaynaklar var. Biz buradan ne kadar yazıyla, resimle anlatmaya çalışsak da onların yanında yavan kalır. O videolara göz atmanızı tavsiye ederim.

Format sonrası programlar için de katılımsız olarak kurulabilen programları tercih edebilirsiniz.

ISO oluşturmakla ilgili internette videolu kaynaklar var. Biz buradan ne kadar yazıyla, resimle anlatmaya çalışsak da onların yanında yavan kalır. O videolara göz atmanızı tavsiye ederim.

Format sonrası programlar için de katılımsız olarak kurulabilen programları tercih edebilirsiniz.
Katılımsız kuruyorum zaten ama istediğim şey formatı attığımda programlarda kurulu olsun daha da zamandan tasarruf ediyim.

Dediğiniz mümkün tabii. Bahsettiğiniz konunun Türkçe kaynakları kısıtlı olsa da mevcut. Ufak çaplı bir araştırmayla bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı