Windows kullanıcı hesabı değişikliği ve ekran kartı sorunu

Bikarbonat

Decapat
Çok fazla laf kalabılığı yapmadan yaşadığım bir soruna geçmek istiyorum. Bilgisayarımda ekran kartıyla görev yapan bir uygulama var. Masaüstünde fazla göze batıyor. Ben buna çözüm olarak yeni bir kullanıcı hesabı açtım. O arka planda diğer hesapta çalışırken ben diğer kullanıcı hesabında diğer işlerimi görüyorum. Fakat sorun burada başlıyor. Program belli zamanlarda kendini kapatıp açıyor. Fakat diğer masaüstünde olduğum için ekran kartını görmüyor hata veriyor kalıyor. Aklıma şöyle bir çözüm geldi, belirli aralıklarla ben PC başında değilken otomatik olarak kullanıcı hesabı değişmesi lazım en basit yolla makro koyucam. O scripte tıklayacak diğer kullanıcı hesabına dönecek, belirli periyotlarla. Ya da arka planda çalışan kullanıcı için ekran kartını aktive etmenin bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun yerine Windows 10'a geçip, çoklu masaüstü ile işinizi çok rahat halledebilirsiniz. Sorununuz kökten çözülmüş olur böylece.

@Mert aynı konuyu tekrar açmışım onay işlemini bilmiyordum bunun için kusura bakma.
E sorun şu ki çoklu masaüstünde kapanıp açıldı mı hangi masaüstünü kullanıyorsan ona geçiyor program. Benim yapmam gereken şu yukarıda söylediğim iki şey bunlardan birisi lazım bu konu hakkında bunlara ihtiyacım var fakat uzun uğraşlarıma rağmen bir yere kadar varabildim. Donanım ve script hakkında bilgisi olan bir arkadaş varsa süper olur. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı