Windows kuramıyorum

Ogulcanzxx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 3-4 ay önce kendime bilgisayar topladım parçaları sitelerden aldım yani kendim topladım. Ama Windows kuramıyorum kafayı yiyeceğim artık. Anakartim 2-3 kere garantiye gitti kullandığım SSD'yi iade edip başka SSD aldım. UEFI Windows kurmaya çalışıyorum olmuyor legacy deniyorum olmuyor. Anakartın marka yazısı geliyor formata başlamıyor hiçbir şekilde. Farklı RAM denedik olmadı. Farklı SSD denedik olmadı. Başka güç kaynağı denedik olmadı. Dün MSI H310M PRO VDH Plus aldım Vatan'dan bugün denedik yine kurulmuyor Windows. Şimdi işlemciyi garantiye yolluyacağım her şeyi denedik sizce işlemci böyle sorun yaratır mı geriye o kaldı çünkü. Sistem özelliklerim;
Ekran kartı: MSI GTX 1650 Super Ventus XS.
İşlemci: i3-9100F
RAM: XPG D30 8x2 3000 MHz RAM.
Anakart: ASUS Prime H310M-K R2 ( 3 kere garantiye gitti en son gittiğinde CPU soket hasarı görmüş kullanıcı kaynaklı dediler kullanamadığım halde neyse dedim hadi belki gözümden kaçmıştır geldi işte devam ediyor. Dün aldığım anakartı da iade edeceğim geri işlemciyi garantiye yollayacağım sizce sorunum çözülür mü? Aylardır moralim bozuk.

Dosya Ekleri

• IMG_20201211_130905.jpg
    IMG_20201211_130905.jpg
    57,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
HM anladım, işlemciye fiziksel bir hasar sonucu böyle bir şey olacağını düşünmüyorum ben.
USB portlarında bir uyumsuzluk veya bir sorun olabilir mi? Kasaya değil de direkt anakarta takarak da denediniz mi?

Denedim ha bu arada Windows kurulum yapacağım zaman işte takılı kalıyor bir süre sonra mouse ve klavyenin elektriği de gidiyor. Acaba PSU mu dedik başka denedik daha bugün başka PSU da da kuramadik.

Hocam başta Adata su 630 modeliydi sonra işte kronik sorunlu diye iade edip Patriot Burst marka SSD aldım SSD de bir sıkıntı yok başka harddisk falan da denedik başka SSD denedik yok.

Şimdi şöyle 8. ve 9. nesil işlemciler 1151 pin o yüzden uyumlu bazı eski sürümlerinde görüntü gelmeme gibi sorunlar verebiliyormuş 9. nesil işlemcilerde ama bende görüntü geliyor ve PC hocasınin yt de videosu vardı. 3000 bin TL'ye PC toplamak diye orada da benim aynı işlemci ile aynı anakart kullanıyor. RAM mhzside aynı hatta orada da 3000 MHz RAM ekran kartı sadece RX 580. zaten bu olayların ekran kartıyla alakası yok başka ekran kartı da denedik olmuyor.
O zaman şöyle bir ihtimal olabilir 9. nesil çalıştırabilmesi için bios güncellemesi istiyor olması muhtemel bunu kontrol eder misiniz?

Anladım hocam, Boot etme sırasında olan durumu bir videoya çekip burada paylaşabilir misiniz?
Bu oluşturduğunuz konudan çözüm cevabı gelmezse yarın yine bir konu açın deneyin.

Hocam video atamıyorum herhalde ama dediğim gibi işte normalde Boot menüsünü açıyoruz işte kurmaya çalıştığım zaman ASUS ekranı geliyor yuvarlak işareti dönmesi lazimken ASUS yazısınin altında dönmüyor orada kalıyor bugün MSI anakartta da denedim onda da kaldı sonra işte 30-45 saniye sonra mouse ve klavye ışığı da gidiyor.

Hocam video atamıyorum herhalde ama dediğim gibi işte normalde Boot menüsünü açıyoruz işte kurmaya çalıştığım zaman ASUS ekranı geliyor yuvarlak işareti dönmesi lazimken ASUS yazısınin altında dönmüyor orada kalıyor bugün MSI anakartta da denedim onda da kaldı sonra işte 30-45 saniye sonra mouse ve klavye ışığı da gidiyor.

BIOS ekranını görüyorsunuz ama değil mi?

Hocam genelde görüntü gelmeme sorunlarında BIOS pilini çıkarıp takın hatta Volt'unu ölçün düşükse yenisini takın diyorum ama sizin durum için de geçerli olabilir, BIOS pilini 60 saniye çıkarıp geri takın, olmadı yenisiyle değiştirin bir bakalım düzelme ihtimali var, inşallah sorununuzu halletmiş olur bu yöntem.

Geri
Yukarı