Windows kurarken 0 MB harddisk gözüküyor

Aynı sorun bende de vardı bir bilgisayarcı gittim bu tür diskleri bir makinede yenileyip sıfır diye satıyorlarmış 2 ay kalmadan hemen bozuluyormuş.

Aynen doğru söylemiş. Bende internetten almıştım diski. Ne yapıp ettiysem Windows kurulmadı normalde 10 dk kurulması gereken sistem 2 saat boyunca kurulmadı. Diski gönderen satıcın dükkanına kadar gittim ve iade ettim bana yenisini verdiler. Verdikleri yeni diskte aynı problemi yaşatınca biraz araştırdım. Arkadaşlar bu diskler özellikle internetten satışa sunulanlar revizyon gecirmiş diskler. Aylarca yıllarca server vb yerlerde yıpranmış diskleri revizyona sokup üzerindeki sürücü kartını vb değiştirip satışa sunuyorlar. Satabilmek içinde diski yeniden poşetliyorlar onun bile makinesını almış adamlar. Disk size geldiğinde kurşun rengi poşette geldiği için fabrikadan geliyor hissi oluşturuyor ama tamamen yalan dolan... Biraz pahalıda olsa bilindik PC magazalarında satın alın diski. Ben verdikleri 2. bozuk diskide iade edip bilindik magazadan yenisini satın aldım. Disk 0 görünüyor veya Windows kurulmuyorsa hiç uğraşmayın.

Geri
Yukarı