Windows kurarken 13. nesil Intel işlemcide SSD gözükmüyor

Hesef

Decapat
Daha fazla  
dostlar selam, Windows kurarken SSD'ler gözükmüyor. Sorunun ırst driverından kaynaklandığını biliyorum daha önce indirim çözmüştüm ancak bu sefer sorunum bambaşka .
Buradan driverı indirimeye gittiğimde sadece exe olarak indirebiliyorum. 2 farklı cihazdan denedim ZIP olarak indirme seçeneği yok.
İşlemcim i7-13650hx

Edit: Technopat çözüm de bir ZIP buldum onunla denedim ancak olmadı

@Recep Baltaş abi bir el atabilir misin

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki linkten VMD sürücüsünü indirip Windows kurduğunuz belleğe atın. SSD'yi göremediğiniz ekranda sürücü yükle deyip VMD klasörü içeriğini gösterin. Çıkan ekranda en üstteki seçenek işaretli şekilde ileri deyin sorun çözülecektir.

Sürüm: 19.5.3.1050

Merhaba, aynı sorunu ben de yaşadım Asus Rog Strix G16 sabiyim rar olarak burada bulabildim ve bununla oldu bilginize.

İlgili konudaki mesajım ROG STRIX G16 2023 alındıktan sonra ne yapılmalı?

Bu da bir diğer arkadaşın çözümü Windows 11 VMD yüzünden diski görmüyor ve Windows kurulumu yapılamıyor

Hocam en başta vmd yi kapatıp girmiştim, şimdi açıp tekrar kurulum yapmak istiyorum ancak innacesible boot device hatası alıyorum ve cihaz mavi ekran döngüsüne giriyor. Sabah 6 da kalktım ve kalktığımdan beri bunu çözmeye çalışıyorum gerçekten cihazı yeni almış olmasam bi tane yumruk koymuştum.

nasıl çözersin bilmiyorum ama diğer konudaki arkadaş böyle bir konu açmış ama en sonunda formatla çözdüm demiş.

ek olarak vmdyi kapatıp önce windowsu silin sonra vmd açıp deneyin. muhtemelen vmd açtığınız için cihaz ssdden açılamıyor.

Hocam VMD yi açtım, bilgisayar açılırken inaccessile boot device hatası almadan artık hangisi tutarsa diye shift, esc ve f7 ya da f8 i spamladım ve boot menüden flashımı seçip windowsu kurdum. Çeşitli yerlerden bulduğum 4 adet VMD driverından birini denedim ve çalıştı. Bu konu bence bir çok kişinin çıldırmasını engeller

Size de çook teşekkür ederim.

merhaba kullandığınız drıverların linkini atarmısnız aynı sorunu bende yaşıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…