Windows Kurarken ERROR: BIOS/LEGACY BOOT of UEFI-Only Media Hatası

SatisFactionn

Kilopat
Arkadaşlar kaç gündür bu hatayı çözemedim. Bütün çözümleri, videoları izledim fakat nafile.
USB'ye Rufus ile GPT olarak ISO'yu yazdırıyorum.

Anakartım B450M S2H

Windows kurmak istediğim M2 SSD: XPG SX8100 512 GB
Fikri olan çözüm yolu olan yol gösterirse çok sevinirim. Teşekkürler.

Öncelikle aldığım hata bu;
20220622_005404.jpg

BIOS ayarlarım ise böyle;
20220622_014123.jpg

Kapattım kurulumu yaptım yeniden başlattığında sürekli USB ile başlıyor.
F12 ile SSD'yi boot etmek istediğimde ise SSD gözükmüyor ve ekran böyle;
Eki Görüntüle 1429440
Tamam işte. USB'den boot edip format atacaksınız. Windows'unuz MBR olarak kurulduğu için CSM kapalıyken açılmaz. Ya tekrar CSM'i açıp Windows'unuzu GPT/UEFI tabanlı Windows'a dönüştüreceksiniz (evet, böyle bir seçenek var), ya da CSM kapalıyken format atacaksınız.

Tamam işte. USB'den boot edip format atacaksınız. Windows'unuz MBR olarak kurulduğu için CSM kapalıyken açılmaz. Ya tekrar CSM'i açıp Windows'unuzu GPT/UEFI tabanlı Windows'a dönüştüreceksiniz (evet, böyle bir seçenek var), ya da CSM kapalıyken format atacaksınız.
Hocam M2 SSD şu an boş hiç bir şey kurulu değil.
Ayrıca dediğinizi ilk yapmaya başladığımda BISO açıp CSM kapattım ve direk USB ile BOOT ederek yeniden başlattım.
Kurulumu yaptı sonrasında yeniden başlattığında yine kurulumun ilk kısmına attı.

Hocam M2 SSD şu an boş hiç bir şey kurulu değil.
Ayrıca dediğinizi ilk yapmaya başladığımda BISO açıp CSM kapattım ve direk USB ile BOOT ederek yeniden başlattım.
Kurulumu yaptı sonrasında yeniden başlattığında yine kurulumun ilk kısmına attı.
Normalde Windows Boot Manager gözükmesi lazım. Fakat gözükmüyorsa o konuda bir bilgim yok maalesef.

Bundan sonra ne oldu?
Bu şekilde kurulumu tamamlıyor ve yeniden başlatıyor.
asdas.png

Yeniden başlattığında ise otomatik olarak tekrar USB ile boot ediyor ve kurulum ekranının başına atıyor.
Kendim f12 basarak SSD ile Boot etmek istediğimde ise gelen görüntü bu;
1656012070344.png

CSM kapalı değilken de zaten konu da belirttiğim hatayı alıyorum.

Geri
Yukarı