Çözüldü Windows kurulu olan bilgisyara USB ile format atmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cengostaw

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarıma format atmak istiyorum, bu HDD içinde Windows yüklü fakat ben tertemiz bir kurulum yapmak istiyorum. Bu sekmede neleri silmem lazım?

Çözüm
Format sırasında içinde yüklü olan Windows dahil her şeyi silebiliyorsunuz, sadece format atmadan önce önemli dosyalarınız var ise onları başka bir yere yedeklemenizi öneririm. Bu videodaki gibi yaparsanız format işlemini şu anki yüklü olan Windows ve silmek istediğiniz tüm dosyalar silinecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar bilgisayarıma format atmak istiyorum, bu HDD içinde Windows yüklü fakat ben tertemiz bir kurulum yapmak istiyorum. Bu sekmede neleri silmem lazım?
Anladığım kadarıyla her şeyi silecek şekilde format atmak istiyorsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dostum ben USB'ye kuruyorum Windows'un hangi sürümünü istiyorsam. Sonra bilgisayarı yeniden başlatım BIOS'a giriyorum. Oradan flashı seçiyorum. Orada bilgisayarınızı onarın var oraya basıp CMD'ye giriyorum. Birkaç kod ile diski siliyorum. Sonra bilgisayarı kapatıp açıyorum. Tekrar USB'ye giriyorum. Diski oluşturup içine kuruyorum zor gibi gözükebilir ama çok basit.

Üstteki arkadaş atmış. Onu uygulayabilirsiniz.

Format sırasında içinde yüklü olan Windows dahil her şeyi silebiliyorsunuz, sadece format atmadan önce önemli dosyalarınız var ise onları başka bir yere yedeklemenizi öneririm. Bu videodaki gibi yaparsanız format işlemini şu anki yüklü olan Windows ve silmek istediğiniz tüm dosyalar silinecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
z7sqh3-min.jpg

Resim burda neleri silmem ve nereye kurmam lazım?

Dostum ben USB'ye kuruyorum Windows'un hangi sürümünü istiyorsam. Sonra bilgisayarı yeniden başlatım BIOS'a giriyorum. Oradan flashı seçiyorum. Orada sorun gider mi ne var oraya basıp CMD'ye giriyorum. Birkaç kod ile diski siliyorum. Sonra bilgisayarı kapatıp açıyorum. Tekrar USB'ye giriyorum. Diski oluşturup içine kuruyorum zor gibi gözükebilir ama çok basit.
CMD işini format sırasında diskleri formatlayarak da yapabilirsin diye biliyorum, yanlışım olmasın.

Çok teşekkürler bu video işimi gördü. :)

Anladığım kadarıyla her şeyi silecek şekilde format atmak istiyorsun.

Şu videoda 4.44'e gelin bilgisayarınızı onarına basın komut yöneticisine tıklayın kodları atıyorum.

Şu videoyu izleyin yaparsınız. Dikkatli olun flash diski silmeyin hard diskinizi bulup onu silin. Sonra exit deyip çıkın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Buradaki ekrana gelin oraya kurun.

Rufus ile bootable bir disk oluşturman yeterli. Bunun için verdiğim sıraya göre alttaki iki videoyu izle ve ne kadar kolay olduğunu anla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı