Çözüldü Windows kurulu SSD'yi genişletme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aykun

Zeptopat
Daha fazla  
Yeni SSD aldım ve Windows'u içine kurup boot ettim, genişletmek istiyorum diski fakat görselde belirtilen sağlam kurtarma bölümü yüzünden genişletemiyorum. Ne yapabilirim bu duruma çözüm olarak?

IMG_20211214_155103.jpg

Çözüm
2 şekilde yapabilirsiniz. Birincisi ve kolay olanı program ile. Linkini bırakıyorum.
Kullanımı: Sağ tık -> Merge -> Birleştirmek istediğin diski seç -> Next de -> Diğer diski seç -> Apply de.

İkinci seçenek ise diskpart kodları ile CMD üzerinden. Önce kullanmadığın alanları silip sonra ekleyeceksin. Programı denemek istemiyorum dersen yazarım kodları buraya.
Ne yapmak istediğinizi tam anlamadım. Disk 1 de yer alan 813 GB'lık alanı 118'lik alana dahil edip tek disk şeklinde mi kullanmak istiyorsunuz? Yoksa yukarıdaki Disk 0 alanında yer alan 41 GB'lık kısmı 771'e mi dahil etmek istiyorsunuz?

Ne yapmak istediğinizi tam anlamadım. Disk 1 de yer alan 813 GB'lık alanı 118'lik alana dahil edip tek disk şeklinde mi kullanmak istiyorsunuz? Yoksa yukarıdaki Disk 0 alanında yer alan 41 GB'lık kısmı 771'e mi dahil etmek istiyorsunuz?
Disk 0daki 771 gb olan bölümü C ile birleştirmek istiyorum, iki ayrı disk değil de tek disk olarak yapmak istiyorum

2 şekilde yapabilirsiniz. Birincisi ve kolay olanı program ile. Linkini bırakıyorum.
Kullanımı: Sağ tık -> Merge -> Birleştirmek istediğin diski seç -> Next de -> Diğer diski seç -> Apply de.

İkinci seçenek ise diskpart kodları ile CMD üzerinden. Önce kullanmadığın alanları silip sonra ekleyeceksin. Programı denemek istemiyorum dersen yazarım kodları buraya.

Çözüm

Program ile yaptım çok teşekkür ederim

Bendeki HDD ve SSD klonladım ve programlar eskisi gibi çalışır mı acaba?
Klonlama doğru yapılırsa programlar çalışır. Bizim forumda bir rehberimiz var aşağıya linkini bırakıyorum.

Geri
Yukarı