Çözüldü Windows Kurulu SSD'yi Laptop Boot Etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SeqHiLLA

Kilopat
Yer
Hatay/İskenderun
Daha fazla  
Üniversiteye gideceğimden masaüstü bilgisayarimdaki kullandığım SSD'yi evdeki biraz eski olan dizüstü bilgisayara taktım. Boot menüde SSD görünüyor ve ilk sırada seçili fakat açtığımda sadece bir alt tire yanıp sönüyor. Nasıl çözerim? Format atmak istemiyorum. Tabi tek çözümü formatsa mecbur atacağım.

Çözüm
UEFI olarak Windows kurulumu yaptıysan, notebook'ta UEFI desteği yoksa çalışmaz.
Evet şu an kontrol ettim ve UEFI desteği yokmuş ve ben UEFI olarak kurmuştum ne yapmam gerekiyor BIOS menüsünde yoktu UEFI BIOS'u UEFI'ye çevirebilir miyim veya kayıp olmadan SSD'mi legacy ye çevirebilir miyim?
Evet şu an kontrol ettim ve UEFI desteği yokmuş ve ben UEFI olarak kurmuştum ne yapmam gerekiyor BIOS menüsünde yoktu UEFI BIOS'u UEFI'ye çevirebilir miyim veya kayıp olmadan SSD'mi legacy ye çevirebilir miyim?
Sorun çözüldü üstteki hocamın söylediğinden sonra bir program aracılığıyla SSD'mi Legacy'e çevirip taktım ve açıldı teşekkürler.
Farklı bir sistemin sürücülerini içeren Windows'u kullanmanız sorun çıkartacaktır. Temiz Windows kurulmalı.

Üniversiteye gideceğimden masaüstü bilgisayarimdaki kullandığım SSD'yi evdeki biraz eski olan dizüstü bilgisayara taktım. Boot menüde SSD görünüyor ve ilk sırada seçili fakat açtığımda sadece bir alt tire yanıp sönüyor. Nasıl çözerim? Format atmak istemiyorum. Tabi tek çözümü formatsa mecbur atacağım.
Diski hazırlayıp çıkarmanız daha sonra o şekilde iken başka bir bilgisayara takmanız gerekiyordu. Direk taktıysanız sorun çıkarması gayet doğal.

UEFI olarak Windows kurulumu yaptıysan, notebook'ta UEFI desteği yoksa çalışmaz.
Sorun çözüldü üstteki hocamın söylediğinden sonra bir program aracılığıyla SSD'mi Legacy'e çevirip taktım ve açıldı teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı