Windows kurulum sırasında siyah ekran geliyor

Taha134

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yanlışlıkla Windows'un olduğu hard diski boşalttım. Bu yüzden USB'ye Windows 8.1 ISO'sunu kurdum ve bilgisayara taktım USB'den başlattım karşıma siyah ekran ve yanıp sönen alt çizgi geldi ne yapmalıyım?

Merhaba, yanlışlıkla Windows'un olduğu hard diski boşalttım. Bu yüzden USB'ye Windows 8.1 ISO'sunu kurdum ve bilgisayara taktım USB'den başlattım karşıma siyah ekran ve yanıp sönen alt çizgi geldi ne yapmalıyım?
Yanıp sönen alt çizgiyse muhtemelen ya USB ye windows 8.1 isosunu yanlış kurmuşsun yada iso da sıkıntı var yada biostan usb yi seçmedin dostum. İsoyu nasıl kurdun usb ye?

Rufus ile USB hazırlarken doğru seçim yaptınız mı? BIOS'tan Fast Boot'u kapatın ve 10-15 dk. bekleyin. Sistem eskiyle yavaş başlıyor kurulum genellikle.

Yanıp sönen alt çizgiyse muhtemelen ya USB'ye Windows 8.1 ISO'sunu yanlış kurmuşsun ya da ISO da sıkıntı var ya da BIOS'tan USB'yi seçmedin dostum. ISO'yu nasıl kurdun USB'ye.

ISO'yu önce Windows'un sitesinden yükledim sonra gezginler üzerinden Windows 7 USB download tool indirip kurdum.

Bu durumun aynısını Windows 10'u USB İle kurarken yaşadım. 15 dakika bekleyince kurulum başlamıştı.
1 saat civarı bekledim

Rufus ile USB hazırlarken doğru seçim yaptınız mı? BIOS'tan Fast Boot'u kapatın ve 10-15 dakika bekleyin. Sistem eskiyle yavaş başlıyor kurulum genellikle.

Sistem yaklaşık 7 yıllık hocam.

Nasıl öğrenebilirim zahmet olmazsa adım adım USB'ye ne yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz bilgim yok çünkü.
BIOS'un UEFI olup olmadığını öğrenmek için Başlat menüsünde arama kutusuna msinfo32 (Sistem Bilgisi diye yazar) yazıp açın. BIOS Modu kısmında yazıyor. Eğer eski yazıyorsa UEFI Desteklemiyor demektir.

BIOS'un UEFI olup olmadığını öğrenmek için başlat menüsünde arama kutusuna msinfo32 (sistem bilgisi diye yazar) yazıp açın. BIOS modu kısmında yazıyor. Eğer eski yazıyorsa UEFI desteklemiyor demektir.

Sadece BIOS'a girebiliyorum işletim sistemi yok şu an bilgisayarda BIOS'ta böyle.

Dosya Ekleri

• 16597859426562050842843601806928.jpg
    16597859426562050842843601806928.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı