Windows kurulumu ne oldu?

SahirUtku

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Windows 10 kurmadan önce BIOS'umun Boot ayarı legacy suppor idi. Windows'u kurduktan sonra UEFI'ye çevirdim, acaba şimdi UEFI mi kurdu, yoksa kurmadı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar. Windows 10 kurmadan önce BIOS'umun Boot ayarı legacy suppor idi. Windows'u kurduktan sonra UEFI'ye çevirdim, acaba şimdi UEFI mi kurdu, yoksa kurmadı mı?
USB'yi nasıl hazırlamıştın. Önemli olan hangi seçenekten kurulum yaptığın. Legacy supportun açık olup olmamasının Windows'un UEFI kurulmasıyla bir alakası yok. Tek alakası USB'yi UEFI yazmadıysan görmek için Legacy supportu açmalısın.

Kurulumdan önce yapmalıydınız.

Sistem bilgisinde UEFI'ye geçirince UEFI yazmaya başladı ama?
USB'yi nasıl hazırlamıştın. Önemli olan hangi seçenekten kurulum yaptığın. Legacy Support'un açık olup olmamasının Windows'un UEFI kurulmasıyla bir alakası yok. Tek alakası USB'yi UEFI yazmadıysan görmek için legacy Support'u açmalısın.

Microsoft'un sistesindeki Media creation tool ile otomatik hazırladı nasıl hazırladı bilmiyorum UEFI'dir büyük ihtimal.

Sistem bilgisinde UEFI'ye geçirince UEFI yazmaya başladı ama?

Microsoft'un sistesindeki Media creation tool ile otomatik hazırladı nasıl hazırladı bilmiyorum UEFI'dir büyük ihtimal.
En basit anlama yolu sistem açılırken ana kart logosu görünüyor mu?

USB'yi nasıl hazırlamıştın. Önemli olan hangi seçenekten kurulum yaptığın. Legacy Support'un açık olup olmamasının Windows'un UEFI kurulmasıyla bir alakası yok. Tek alakası USB'yi UEFI yazmadıysan görmek için legacy Support'u açmalısın.

USB galiba UEFI hazırladı ama kurarken legacy Support olarak ayarlıydı.
En basit anlama yolu sistem açılırken anakart logosu görünüyor mu?

Evet gözüküyor legacy Support'a da alsam gözüküyor UEFI'ye de alsam gözüküyor açıkçası ikisinde de bir fark yaşamadım ben.
Hocam PC açılırken Windows logosu varsa UEFI olarak kurulmamıştır Windows.

Windows logosu yok.

USB galiba UEFI hazırladı ama kurarken legacy Support olarak ayarlıydı.

Evet gözüküyor legacy Support'a da alsam gözüküyor UEFI'ye de alsam gözüküyor açıkçası ikisinde de bir fark yaşamadım ben.

Windows logosu yok.
O halde sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı