Çözüldü Windows kurulumu sonrası D diski 510 MB

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LithLirion

Hectopat
Herkese merhaba. Yeni bir freedos laptopa windows kurdum. Laptopta bir adet ssd bir adet hdd var. Kurulumu yaparken ssdyi seçip yeni bölüm oluşturdum ve windowsu ssdye kurdum. Şu anda ssd C diski olarak gözüküyor. Ancak D diski 510mb gözüküyor. Şimdiden teşekkürler.
1606918174208-2035103652.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
  1. Bilgisayar Yönetimi’ni açmak için Başlangıç düğmesini seçin. Ardından Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar seçeneğini seçerek Bilgisayar Yönetimi öğesine çift tıklayın.
  2. Sol bölmede Depolama altında Disk Yönetimi öğesini seçin.
  3. Sabit diskinizdeki ayrılmamış bir bölgeye sağ tıklayın ve ardından Yeni Basit Birim seçeneğini seçin.
  4. Yeni Basit Birim Sihirbazı bölümünde İleri seçeneğini seçin.
  5. Oluşturmak istediğinizi birimin boyutunu megabayt (MB) cinsinden girin veya maksimum varsayılan boyutu kabul edin ve ardından İleri seçeneğini seçin.
  6. Varsayılan sürücü harfini kabul edin veya bölümü tanımlamak için farklı bir sürücü harfi seçip İleri seçeneğini seçin.
  7. Bölümü Biçimlendir iletişim kutusunda aşağıdakilerden birini yapın:
    • Birimi şu anda biçimlendirmek istemiyorsanız, Bu birimi biçimlendirme ve ardından da İleri seçeneklerini seçin.
    • Birimi varsayılan ayarlarla biçimlendirmek için İleri seçeneğini seçin.
  8. Seçimlerinizi inceleyip Son öğesini seçin.
  1. Bilgisayar Yönetimi’ni açmak için Başlangıç düğmesini seçin. Ardından Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar seçeneğini seçerek Bilgisayar Yönetimi öğesine çift tıklayın.
  2. Sol bölmede Depolama altında Disk Yönetimi öğesini seçin.
  3. Sabit diskinizdeki ayrılmamış bir bölgeye sağ tıklayın ve ardından Yeni Basit Birim seçeneğini seçin.
  4. Yeni Basit Birim Sihirbazı bölümünde İleri seçeneğini seçin.
  5. Oluşturmak istediğinizi birimin boyutunu megabayt (MB) cinsinden girin veya maksimum varsayılan boyutu kabul edin ve ardından İleri seçeneğini seçin.
  6. Varsayılan sürücü harfini kabul edin veya bölümü tanımlamak için farklı bir sürücü harfi seçip İleri seçeneğini seçin.
  7. Bölümü Biçimlendir iletişim kutusunda aşağıdakilerden birini yapın:
    • Birimi şu anda biçimlendirmek istemiyorsanız, Bu birimi biçimlendirme ve ardından da İleri seçeneklerini seçin.
    • Birimi varsayılan ayarlarla biçimlendirmek için İleri seçeneğini seçin.
  8. Seçimlerinizi inceleyip Son öğesini seçin.

Çözüm
Herkese merhaba. Yeni bir freedos laptopa windows kurdum. Laptopta bir adet ssd bir adet hdd var. Kurulumu yaparken ssdyi seçip yeni bölüm oluşturdum ve windowsu ssdye kurdum. Şu anda ssd C diski olarak gözüküyor. Ancak D diski 510mb gözüküyor. Şimdiden teşekkürler.Eki Görüntüle 760819
512 MB'lık bölümün harfini kaldırın.

Geri
Yukarı