Windows kurulumunda 0x8007025D hatası

Vecc

Centipat
Daha fazla  
Dün Windows 11 ISO dosyasını indirdim ve kurarken %40 civarlarında hata verdi bugün denediğimde ise %95'te aynı hatayı vermeye başladı bilgisayarım ile işlerim var umarım para ödetmeden bir yolunu bulabilirim.
Evimde sadece 1 tane bilgisayar var.

20221210_225501.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün Windows 11 ISO dosyasını indirdim ve kurarken %40 civarlarında hata verdi bugün denediğimde ise %95'te aynı hatayı vermeye başladı bilgisayarım ile işlerim var umarım para ödetmeden bir yolunu bulabilirim.
Evimde sadece 1 tane bilgisayar var.

Eki Görüntüle 1599253
ASUS marka laptop mu kullanıyorsunuz, ayrıca ISO'yu hangi araç ile yazdırdınız?

NTFS kullandım.
4 GB RAM.
Intel G41 Express chipset.
Pentium E5500 2.80GHz
Dediğim gibi 1 tane bilgisayarım var ve oda bu halde yani açılmıyor.
Tahmin ediyorum ki son yapılarda kaynaklanan TPM ve Secure Boot gereksinimi ile ilgili. Daha eski bir yapı ile kurmayı dener misiniz? Eğer imkanınız yoksa regedit üzerinden iki adet girdi eklemeniz gerekiyor.
1- Kurulumu ilk açtığınızda Shift + F10 tuşlarına basın ve çıkan cmd sekmesinde regedit yazın. Açılan pencerede HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup yolunu takip edin.

2- Setup alt başlığına sağ tıklayın ve Yeni>Anahtar seçeneğine tıklayın. Bu yeni oluşturduğunuz anahtar adını LabConfig olarak değiştirin.
3- Anahtarı oluşturduktan ve ismini "LabConfig" olarak değiştirdikten sonra tıklayın ve içerisine yine sağ tık seçeneklerinden üç tane yeni 32-bit DWORD değeri ekleyin. Oluşturduğunuz bu üç yeni DWORD değerine aşağıdaki isimleri vermeniz gerekiyor. (Büyük-küçük harflere dikkat edin, aksi takdirde işlem başarısız olur.)
1670705283582.png

4- DWORD değerlerine yukarıda attığım fotoğraftaki isimleri yazdıktan sonra hepsini sağ tık yapıp değiştir seçeneğinden 1 olarak değiştirin.
1670705349848.png

5- Üçünü de bu şekilde "1" olarak değiştirdikten sonra çarpıdan çıkın ve kuruluma devam edin.

Eğer olmazsa daha eski bir yapıyı kurmanız gerekiyor. Windows, son yapılarda kurulumu engelliyor olabilir. Ya da yazdırdığınız imaj bozuk olabilir.

Tahmin ediyorum ki son yapılarda kaynaklanan TPM ve Secure Boot gereksinimi ile ilgili. Daha eski bir yapı ile kurmayı dener misiniz? Eğer imkanınız yoksa Regedit üzerinden iki adet girdi eklemeniz gerekiyor.
1- kurulumu ilk açtığınızda Shift + F10 tuşlarına basın ve çıkan CMD sekmesinde Regedit yazın. Açılan pencerede HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup yolunu takip edin.

2- setup alt başlığına sağ tıklayın ve yeni>anahtar seçeneğine tıklayın. Bu yeni oluşturduğunuz anahtar adını labconfig olarak değiştirin.
3- anahtarı oluşturduktan ve ismini "labconfig" olarak değiştirdikten sonra tıklayın ve içerisine yine sağ tık seçeneklerinden üç tane yeni 32 Bit dword değeri ekleyin. Oluşturduğunuz bu üç yeni dword değerine aşağıdaki isimleri vermeniz gerekiyor. (büyük-küçük harflere dikkat edin, aksi takdirde işlem başarısız olur.)
Eki Görüntüle 1599311
4- dword değerlerine yukarıda attığım fotoğraftaki isimleri yazdıktan sonra hepsini sağ tık yapıp değiştir seçeneğinden 1 olarak değiştirin.
Eki Görüntüle 1599315
5- üçünü de bu şekilde "1" olarak değiştirdikten sonra çarpıdan çıkın ve kuruluma devam edin.

Eğer olmazsa daha eski bir yapıyı kurmanız gerekiyor. Windows, son yapılarda kurulumu engelliyor olabilir. Ya da yazdırdığınız imaj bozuk olabilir.

Kurulumu başlatıyorum umarım sorun çıkmaz.

Geri
Yukarı