Windows kurulumunda "Bölüm yüklemede desteklenmeyen bir veya daha çok dinamik birim içeriyor" hatası

Yer
Beşiktaş
Daha fazla  
Meslek
Mali İşler
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir M.2 SSD aldım, Windows kurulumu sırasında daha önceki 3 SATA SSD'nin 2 tanesini biçimlendirdim ama bir tanesini ne silebiliyorum ne de biçimlendirebiliyorum. Yeni aldığıma kurulum yaptım manuel biçimlendiririm diye ama bu sefer bilgisayarimda gözükmedi sürücü. Yardımcı olabilir misiniz?

20231213_000423.jpg

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir M.2 SSD aldım, Windows kurulumu sırasında daha önceki 3 SATA SSD'nin 2 tanesini biçimlendirdim ama bir tanesini ne silebiliyorum ne de biçimlendirebiliyorum. Yeni aldığıma kurulum yaptım manuel biçimlendiririm diye ama bu sefer bilgisayarimda gözükmedi sürücü. Yardımcı olabilir misiniz?

Eki Görüntüle 2050848
M2 SSD'ler görünmüyorsa Intel sistemler için RST sürücüleri yoktur. BIOS'tan VMD'yi kapatırsan düzelir veya RST sürücülerini paylaşabilirim.

Biçimlenmeyen SSD'yi toprağa gömüp ruhuna el fatiha okuyabilirsin. Tahminimce de yazma korumalı hatası veriyordur.

M.2 SSD'ler görünmüyorsa Intel sistemler için RST sürücüleri yoktur. BIOS'tan VMD'yi kapatırsan düzelir veya RST sürücülerini paylaşabilirim.

Biçimlenmeyen SSD'yi toprağa gömüp ruhuna el fatiha okuyabilirsin. Tahminimce de yazma korumalı hatası veriyordur.

Yeni aldığım M.2, montajını yaptım gözüküyor 3 tane SATA vardı bunlarda da sorun yoktu M.2'yi takmadan önce hepsi kullanılabilir durumdaydı 2 tanesini biçimlendirdim bir tanesinde bu uyarıyı veriyor ne siliniyor ne biçimlendiriliyor.

Galiba bunun için driver gerekiyor.Ben yüklerken de aynısı olmuştu.

Nasıl hallettiniz hocam sorunu giderdiniz mı?

Yeni aldığım M.2, montajını yaptım gözüküyor 3 tane SATA vardı bunlarda da sorun yoktu M.2'yi takmadan önce hepsi kullanılabilir durumdaydı 2 tanesini biçimlendirdim bir tanesinde bu uyarıyı veriyor ne siliniyor ne biçimlendiriliyor.

@VENGEANCE ANGEL hocamın dediği gibi sürücü yükledim o zaman gördü.

Yanlış hatırlamıyorsam dinamik diske işletim sistemi kurulumu yapılamıyordu. HDD'ye işletim sistemi kurmak istiyorsan önce diski temel veri bölümüne dönüştürmen gerekir. Dönüştürme işlemi diskteki verileri silebilir. Bu nedenle yedekleme yapman önerilir.

Tamam işte o işlem yapamadığın disk mefta olmuş.

Ayrıca çözümü verdim sana RST sürücüleri lazım diye.
Nasıl hallettiniz diye soruyorsun garip.

Tamam işte o işlem yapamadığın disk mevta olmuş.

Ayrıca çözümü verdim sana RST sürücüleri lazım diye.
Nasıl hallettiniz diye soruyorsun garip.

Hocam, sorunu hallettim disk mefta falan değil, kullanılabilir durumda çok biliyormuş gibi konuşmayın akşam eve gidince fotoğraf atarım isterseniz.

Ayrıca nasıl hallettiniz diye @Kadir27tr arkadaşıma sordum sakin olabilirsiniz.

Hocam, sorunu hallettim disk mefta falan değil, kullanılabilir durumda çok biliyormuş gibi konuşmayın akşam eve gidince fotoğraf atarım isterseniz.

Ayrıca nasıl hallettiniz diye @Kadir27tr arkadaşıma sordum sakin olabilirsiniz.
Sana yardımcı olmaya çalışıyoruz, M2'yi görmesi için sürücü kurman gerek diyoruz, ağzını gözünü eğerek konuşma. Biçimlenmeyen SSD arıza yapmıştır mantıken. Madem çözdün sorunu anlat biz de bilelim. Yoksa sen mi beceriksizsin diski biçimlendiremeyecek kadar?

Yardım almak için konu açıp, yardım edene böyle saçma sapan tavır sergiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten. Keşke sizin gibileri uzaklaştırsalar şu forumdan.

Sana yardımcı olmaya çalışıyoruz, M.2'yi görmesi için sürücü kurman gerek diyoruz, ağzını gözünü eğerek konuşma. Biçimlenmeyen SSD arıza yapmıştır mantıken. Madem çözdün sorunu anlat biz de bilelim. Yoksa sen mi beceriksizsin diski biçimlendiremeyecek kadar?

Yardım almak için konu açıp, yardım edene böyle saçma sapan tavır sergiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten. Keşke sizin gibileri uzaklaştırsalar şu forumdan.

Dostum sakin ol haddini aşma senin verdiğin "Nasıl hallettiniz diye soruyorsun garip." cevabına istinaden bu şekilde yazdım. Başka bir kullanıcı bende de aynı sorun vardı yazdı, benim nasıl hallettiniz diye sormam çok normal değil mi?
Ayrıca ben tekrar soru sorabilirim anlamamış olabilirim bence sen biraz daha sabırlı olabilirsin, ayrıca ben M.2 SSD'yi görmüyor hiç yazmadım eski SATA SSD mi biçimlendiremiyorum dedim.

Geri
Yukarı