Windows Kurulumunda WerFault.exe Hatası

trkn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Windows 10 işletim sistemi kullanıyordum, Windows10'da kasmalar olduğu için format atmaya karar verdim. Windows 7 kurdum bir süre sonra tekrar Windows10'a yükselttim.
Ardından Win8.1'e geçtim herhangi bir sorun yoktu uzun zaman kullandım bir gün bilgisayarı açtığımda boot menüsü ile karşılaştım ben de bios ayarlarıyla oynadım boot menüsünü kaldırdım daha sonra bilgisayar açılırken mavi ekran hatası vermeye başladı.

Ardından bios ayalarını default yapıp Windows 7 kurdum ardından Windows7'de de mavi ekran hatası aldım. Sonra farklı işletim sistemleri kurmaya çalıştım sürekli mavi ekran ve farklı hatalarla karşılaştım.
Windows yükleme menüsünde bile hatalar aldım bir türlü Windows kuramadım herhangi bir Windows işletim sistemlerinden birini kurmaya çalıştığımda (Xp Dahil) Windows boot menüsünde hata aldım. HDD'yi komple biçimlendirip sildim yine hata aldım. Sizce ne yapmalıyım? Recep bey ilgilenmenizi rica ederim.
Aldığım hataların resimleri aşağıda mevcut.

123123.jpg
34343.jpg
454543.jpg
qwe.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Merhaba. İnternette yaptığım araştırmaya göre belleğe yazılan veriler okunamıyormuş. Çözüm ise şudur:

Başlat > çalıştır> regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > system > currentcontrolset > Control > windows

buraya girdikten sonra sağdaki ErrorMode değerini 0(sıfır) ise 2(iki) olarak değiştirin..
bir daha aynı hatayı almıcaksınız..

Kayıt defterine nasıl girebileceğinizi bilmiyorum. Bir başka bilgisayardan bir tane Windows To Go usb hazırlaıp boot edip kayıt defterine ulaşabilirsiniz ancak o to go boot edecekmi bilmiyorum :/

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı