Windows Loader

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İş yerinde bir arkadaşım var. Kendini has müslüman bilir. Onunla sokağa çıkmaya utanıyorum. Yolda gördüğü istisnasız her kadına yiyecekmiş gibi bakıyor. Herif Afrika'daki yemeğe aç çocukların sekse aç sürümü gibi bir şey.

Müslüman ülkelerde kadın olanlara acıyorum...

İş yerinde bir arkadaşım var. Kendini has müslüman bilir. Onunla sokağa çıkmaya utanıyorum. Yolda gördüğü istisnasız her kadına yiyecekmiş gibi bakıyor. Herif Afrika'daki yemeğe aç çocukların sekse aç sürümü gibi bir şey.

Müslüman ülkelerde kadın olanlara acıyorum...

Sen Kemal Sunal'ın zübük filimini seyretin mi? Olayı aynen açıklıyor.

Bu sözlerim sana değil, çevrendeki insanlara. Nedense bu hep müslümanın hasıyım diye geçinenler söz konusu oyunlara para vermek olduğunda hep korsan kullanıyorlar. Korsan oyun haram değil mi? Haram... Ama bu tipler cennet için müslüman olmuş tipler. Sözde müslüman. Daha kutsal kitaplarını açıp okumamışlar bile bir defa. Ama sorsan sana bir din edebiyatı yaparlar ki, mangalda kül bırakmazlar. Maddi durum olmadığı için oyunu korsan oynamayı anlarım, ama burada insanın içinde hep vicdanen bir kırıklık vardır ve oyun satın alabileceği bir fiyata gelince oyunu bitirmiş de olsa satın alır, o vicdan borcunu öder.

Bunlar senin için olan sözlerim:

Microsoft'ta çalışan müslüman Türkler diye bir cümle kurmak, aslına bakarsan islam felsefesine bile ters. Yaşam felsefesine ters olması da ayrı bir konu. Bizim en büyük sorunumuz firmaları ve insanları dinlerine ve ırklarına göre değerlendirmek. Ne yani, Microsoft'ta çalışan yabancılara saygın yok mu? Sadece Microsoft'ta çalışan Türk'ler mi programlıyor bu yazılımı? Intel'in İsrail'de fabrikası var. İsrail dün Filistin'i bombaladı. Ama gel gör ki Türkiye'de Intel'in pazar payı %88... Demek ki olayları böyle değerlendirmemek gerekiyor.

Çevrendeki insanlar maalesef cahil ve müslüman olmalarına rağmen müslümanlığın m'sinden haberi olmayan cennet müslümanları. Cuma'dan Cuma'ya namaz kılan, ara sıra işlerine geldiğinde tanrıyı zikreden ve bu dünyada bi baltaya sap olmadıkları için medetlerini aslında varlığı bile bir şüphe olan öbür dünyadan uman tipler...

Yarın bir gün oyun yaptığında sanıyor musun ki bu tipler orijinalini alacak? Korsanını bulunca korsanını alacak ve arkandan alay edecekler senin yapıp ücretli sattığın bir şeyi bedavaya elde edebildikleri için. Bu durum Pusu adlı oyunun başına geldi...

Zamanla bu tiplerden "bi cacık olmayacağını" göreceksin. Sözde müslüman ama haramı teşvik eden tipler. Biliyor musun, bu tipler beni müslümanlıktan, dinden soğuttular... Bu tiplerden uzak dur ve sistemin bir parçası olma. Türkiye'de sistem insanları kolpalığa itiyor. Kolpa olma.

Abi bu müslüman türkler olayını geçende birine sormuştum, Windows'u korsan kullanmak haram mı diye, o da değil demişti. Neden deyince de onlar müslüman değil, gavur onların emeğini çalmak haram değil, ki ortada elle tutulur bir şey yok. Windows'a dokunabiliyor musun dedi. Ondan kafam çok karıştı...

Beni de dinden soğuttular abi. Oyuna para veriyor rezil diye alay ettiler, çok ağırıma gitti. Ben de bu yüzden Steam hesabımı iptal ettim. Yani tüm bilgileri değiştirip çıktım. Bu kolpalar yüzünden değil Steam üzerinden kutulu orijinal oyun almaya korkar oldum.

Abi bu müslüman türkler olayını geçende birine sormuştum, Windows'u korsan kullanmak haram mı diy , o da değil demişti. Neden deyince de onlar müslüman değil, gavur onların emeğini çalmak haram değil, ki ortada elle tutulur bir şey yok. Windows'a dokunabiliyor musun dedi. Ondan kafam çok karıştı...

Beni de dinden soğuttular abi. Oyuna para veriyor rezil diye alay ettiler, çok ağırıma gitti. Ben de bu yüzden Steam hesabımı iptal ettim. Yani tüm bilgileri değiştirip çıktım. Bu kolpalar yüzünden değil Steam üzerinden kutulu orijinal oyun almaya korkar oldum.

O cümleleri söyleyen adam bizim ülkenin seviyesini, okuma-yazma oranını ve ''YOBAZLIK'' kelimesinin somut, elle tutulur belgesi. Adamın kendi diniyle çelişmesini bıraktım, insan mantığıyla çelişiyor...

Diyorlar ya, herkes birbirine ve dinlerine saygılı olsun ancak bu şekilde toplumda huzur sağlanır diye. Hayır abi bu tarz bir insan saygı gibi insanlara gösterilmesi gerekilen manevi duyguları haketmeyecek kadar insanlık dışı.

Kastettiğim sana ''Dokunabiliyor musun ? Hayır, çal o zaman'' diyebilecek kadar düşmüş gerizekalıya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi bu müslüman türkler olayını geçende birine sormuştum, Windows'u korsan kullanmak haram mı diy , o da değil demişti. Neden deyince de onlar müslüman değil, gavur onların emeğini çalmak haram değil, ki ortada elle tutulur bir şey yok. Windows'a dokunabiliyor musun dedi. Ondan kafam çok karıştı...

Sinirden ne yazacağımı bilemiyorum. Küfür etmek istiyorum o yobaza. Din ve sözde hoşgörü dini İslam konusundaki düşüncülerimi burada açıklamak istemiyorum. Bi ara görüşürsek seni bu konuda bir güzel aydınlatmak isterim. Şimdilik sana tek diyebileceğim bir şey var,sorgula! Her şeyi sorgula!

Başkalarının emeğini çal, sonra da ben müslümanım, dürüst insanım de. Ne ala memleket. Neymiş, elle tutulur bir şey değilmiş. Milyonlarca satır kodun neresi elle tutulur değil. Anladığım kadarıyla çevren asalaklarla dolu, bir an önce kurtul bu aptallardan.

Steam hesabını neden kapatıyorsun? Sen dalga geç onlarla. Hırsızlar diyebilirsin mesela. Emeğe saygı diye ağzından salya akıtan iki yüzlüler de diyebilirsin onlara.

Windows'a dokunabiliyor musun... Lafa bak. Çok dokunmak istiyorsan Al Windows 8 kullan deseydin geri zekalıya. Aptal insanlarla vakit harcama. Müslüman ülkeleri haritadan sil, dünya hiçbir şey kaybetmez. Batılı ülkeleri sil, taş devrine geri döneriz... İsrail'e laf edip kullandığı işlemcinin İsrail'de üretildiğinden bi haber olan asalaklar :)

Ama arapları bi konuda takdir ediyorum. Din turizminden iyi para kazanıyorlar. Bizim enayiler de sıraya giriyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı