Windows logosu gelmeden sistem reset atıyor

Mstfhymn

Centipat
PC açılış ekranında iken daha Windows logosunu göremeden reset atıyor. Uzun bir süre boyunca böyle sürüyor. En son sistemi çalışan en son duruma geri yükle diye bir seçenek çıkıyor. Ona tıkladıktan sonra açılıyor. PC açıldıktan sonra hiçbir sıkıntı yok ama kapatınca tekrar aynı sorunla karşılaşıyorum. Sıkıntı yazılımsal mı yoksa donanımsal mı emin olamadım. Bir fikri ya da çözüm önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İmzada yazan sistemde bende de aynısı oluyor. Sizin sisteminizi bilmiyorum ama benimki ram'den kaynaklı. Tabi sizde durum ne bilemiyorum. Belki benimki de ram kaynaklı değildir, ancak son zamanlarda ram'im hiç bir şeye yetmediği için bin bir türlü hatayla karşılaşıyorum. Bu da onlardan biridir sanırım.

BIOS pilini çıkar tak. RAM'leri slot değiştirip tak varsa başka RAM dene ve teker teker dene. Termal macununu yenile. Hala olmazsa küçük bir ihtimalle güç kaynağından şüphelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı