Windows logosunda restart atma ve donma sorunu

PORSHİUS

Kilopat
Bilgisayar normal bir şekilde açılıyor, Windows logosuna geldiğinde ya baştan başlatıyor kendini ya da donuyor. Lütfen yardım arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows'un orjinal mi? Sisteminde diski cok yoracak bir virüs olabilir. Belki de Windows arka planda güncelleme yapiyordur.
PC yeniden başladıktan sonra bir süre (max 7-8 dakika) bekleyin, güncelleme yüklüyor olabilir, benim de başıma gelmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmanın bu soruna hiçbir çözüm olacağını düşünmüyorum. Bu sorun arızalı ekran kartından kaynaklanıyor olabilir. Zira Windows logosunda ekran kartı sürücüsü devreye alınır. Kartı arızalı ise sistem donar ya da yeniden başlar.

• Eğer bu bir dizüstü bilgisayar ise cihaz servise verilmeli ve ekran kartı tamir ettirilmeli.
  • Masaüstü ise harici ekran kartı sökülüp dahili GPU ile sistem açılabilir.
Öte yandan bir süre idare etmek için sistem açıldığında kurtarma seçenekleri gelirse Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Güvenli Mod ile sistem açılır ve ekran kartı sürücüsü silinebilir ya da ekran kartı devre dışı bırakılabilir.

Format atmanın bu soruna hiçbir çözüm olacağını düşünmüyorum. Bu sorun arızalı ekran kartından kaynaklanıyor olabilir. Zira Windows logosunda ekran kartı sürücüsü devreye alınır. Kartı arızalı ise sistem donar ya da yeniden başlar.

• Eğer bu bir dizüstü bilgisayar ise cihaz servise verilmeli ve ekran kartı tamir ettirilmeli.
Öte yandan bir süre idare etmek için sistem açıldığında kurtarma seçenekleri gelirse Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Güvenli Mod ile sistem açılır ve ekran kartı sürücüsü silinebilir ya da ekran kartı devre dışı bırakılabilir.
Aynı sorun bende de vardı ve format attım düzeldi :) Sanırım benim ekran kartımda herhangi bir sıkıntı yok.
Aynı sorun bende de vardı ve format attım düzeldi :) Sanırım benim ekran kartımda herhangi bir sıkıntı yok.
Benim ki windows logosu gelince reset atıyordu donma olmuyordu bu arada.

Hocam, Ekran Kartı'nda sorun olup olmadığını gösteren bir program var mı?
Sorunun Ekran Kartı' ında olduğunu sanmıyorum.
Birde hocam Disk 'im hep böyle sadece Chrome çalışıyor.
1527762816349.png

Windows'un orjinal mi? Sisteminde diski cok yoracak bir virüs olabilir. Belki de Windows arka planda güncelleme yapiyordur.
Orjinal değil ama etkinleştirilmiş. arka planda güncelleme yaptığını nasıl anlarım. virüs yok hocam
Arkadaşlar, Sorun birtane 4 GB DDR3 Ram 'den kaynaklanıyormuş. Değiştirdim tüm sorunlar gitti. yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı