Windows Longhorn'u deneyen var mı?

Öncelikle merhabalar. Ben Windows Longhorn'u dibine kadar test etmiş biriyim. Hatta hakkında yazılarım var blog kısmında;
Windows Longhorn yapılarını indirmek istiyorsanız WinWorld PC adında bir site var. O sitede tüm Longhorn yapılarının İSO dosyalarını bulabilirsiniz. Kurmak içinse önerim Virtualbox'a kurmayın. Virtualbox çok sağlıklı çalışmıyor Longhorn ile. VMware Player ile kurmanızı öneririm. Longhorn'un en iyi yapısı 4074 numaralı yapıdır. Aero gibi efektler zaten onda çalışıyor düzgün bir tek. Ancak açmak kolay değil. Açmak için şöyle bir rehber mevcut;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ve dediğim gibi Aero, DWM falan Virtualbox'da çalışmamaktadır. VMware Player veya Workstation kurmalısınız bunlar için.

Başka sorunuz olursa bana danışabilirsiniz. :)
Edemezsiniz. Timebomb yüzünden sistemi kuramazsınız :(
Yanlış biliyorsunuz. Sanal makinenin BIOS ekranına girip tarihi yapının derlendiği tarihe ayarlarsanız kurulabiliyor. Ancak bu özellik Virtualbox'da var mı bilmiyorum ben VMware kullanıyorum çünkü.
Buradan tüm yapıların derlendiği tarihi görebiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar. Ben Windows Longhorn'u dibine kadar test etmiş biriyim. Hatta hakkında yazılarım var blog kısmında;
Windows longhorn yapılarını indirmek istiyorsanız winworld PC adında bir site var. O sitede tüm longhorn yapılarının ISO dosyalarını bulabilirsiniz. Kurmak içinse önerim VirtualBox'a kurmayın. VirtualBox çok sağlıklı çalışmıyor longhorn ile. VMware Player ile kurmanızı öneririm. Longhorn'un en iyi yapısı 4074 numaralı yapıdır. Aero gibi efektler zaten onda çalışıyor düzgün bir tek. Ancak açmak kolay değil. Açmak için şöyle bir rehber mevcut;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ve dediğim gibi Aero, DWM falan VirtualBox'da çalışmamaktadır. VMware Player veya workstation kurmalısınız bunlar için.

Başka sorunuz olursa bana danışabilirsiniz. :)

Yanlış biliyorsunuz. Sanal makinenin BIOS ekranına girip tarihi yapının derlendiği tarihe ayarlarsanız kurulabiliyor. Ancak bu özellik VirtualBox'da var mı bilmiyorum ben VMware kullanıyorum çünkü.
Buradan tüm yapıların derlendiği tarihi görebiliyorsunuz.

Haklısınız hocam. Fakat timebomb yeni sürümlerde aşılması zor bir engel değil mi?

Haklısınız hocam. Fakat timebomb yeni sürümlerde aşılması zor bir engel değil mi?
Timebomb sadece Windows 7'nin çok eski yapılarını kurarsanız bir engel. Ancak BIOS tarihi yapının derlendiği tarihle değişince kurduğunuz sürüm sizi o tarihte sandığı için Timebomb kodunu devreye sokmuyor.

Geri
Yukarı