Çözüm Windows Mağaza 0x80246019 Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Microsoft Mağaza'sından bir şey indirmek istediğinizde 0x80246019 hatası alabilirsiniz. Bu hatanın birden çok sebebi olabilir. Ben bugün kesin çözüme ulaştığımız yöntemi sizinle paylaşacağım.

Okurumuz bana Twitter'dan ulaştı ve 0x80246019 hatası aldığını belirtti:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FEFdNRaWYAUWRxe.png

Ben de bilgisayarına bağlanıp adım adım sorunu çözdüm:​

• İlk olarak mağaza uygulamasını Windows 11 Mağaza uygulaması ile değiştirdim:
    • Buradan indirin ve klasöre çıkartın.
    • PowerShell'i yönetici olarak çalıştırın ve cd komutu ile dosyanın olduğu klasöre gidin.
      • Mesela: cd C:\Users\KullanıcıAdınız\Downloads\Store
    • PowerShell içinde bu komutu girin: Add-AppxPackage Microsoft.WindowsStore_22110.1401.10.0_neutral___8wekyb3d8bbwe.Msixbundle
      • Bir hata mesajı “Microsoft.UI.Xaml.2.7” Framework'e ihtiyacınız olduğunu belirtirse, buradan indirip kurmanız yeterli.
  • Güncel Mağaza uygulamasına geçtiğimize göre mağaza altyapısını onarmaya başlayabiliriz:
    • CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutları girin:
      • net stop wuauserv > Enter
      • net stop cryptSvc > Enter
      • net stop bits > Enter
      • net stop msiserver > Enter
    • Her bir komutun başarıyla işlendiğinden emin olun.
    • Şimdi C:\Windows\SoftwareDistribution klasörünün içeriğini silin.
    • Yine CMD ekranında bu komutu girin: ren C:\Windows\System32\Catroot2 Catroot2.old
    • Şimdi de bu komutları girin:

Kod:
      net start wuauserv > Enter
      net start cryptSvc > Enter
      net start bits > Enter
      net start msiserver > Enter
      Exit > Enter

• Son olarak Powershell (Yönetici) çalıştırın, wuauclt.exe /updatenow > Enter exit > Enter ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    • Sorun çözülmüş olmalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam merhaba. Acaba bu işlemi yaparken bilgisayarın garantisini devre dışı bırakıyor olabilir miyiz?

(Windows içinde bileşen değiştirdiğimiz için soruyorum)

Hocam merhaba. Acaba bu işlemi yaparken bilgisayarın garantisini devre dışı bırakıyor olabilir miyiz?

(Windows içinde bileşen değiştirdiğimiz için soruyorum)

Satın aldığın bilgisayarda istersen Windows'u silebilirsin. Kim karışabilir? Windows kim? Windows nedir? Bu mantığa göre Windows Update yapmak da sistemi garanti dışı bırakır çünkü o da bileşen değiştiriyor.

Windows bir programdır. Siler Linux kurarsın istersen.

Satın aldığın bilgisayarda istersen Windows'u silebilirsin. Kim karışabilir? Windows kim? Windows nedir? Bu mantığa göre Windows Update yapmak da sistemi garanti dışı bırakır çünkü o da bileşen değiştiriyor.

Windows bir programdır. Siler Linux kurarsın istersen.
Teşekkür ederim, daha sonra karşılaşmak dileği ile sağlıcakla kalın.😀
Microsoft Store 16.11.2021 14_03_19.png

Kesin çözüm ibaresini yavaş yavaş silsek mi hocam.😅

(Şaka bir yana sorunu çözemedim, her türlü öneriye açığım.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı