Windows Me kurmak

ogingsan

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Pentium 1.70GHz bir laptop var. XP'de zor çalışıyor, hızlansın diye Windows Me atmayı düşündüm. Daha atmadım sanal makinede test edeyim dedim. Birçok sorun var. Wi-Fi görmesi için Laptop'un Wireless programı var elimde. Windows Me'de test etmek için direk sanal makinenin içine atmayı denedim, olmadı. Sonra aklıma bir taktik geldi. İlk önce gerçek PC'den içine Wireless programını atacağım sonra oradan sanal Makine'ye bu sırada sanal makinenin flash Bellek'i görmediğini fark ettim. Ayrıca Windows Me GTA san açar mı ya da Mount and Blade Warband ilk oyunu :D (GTA san açar sanırım tek) flash Bellek'e özel driver falan mı indireceğiz çok zahmetliymiş o zaman böyle giderse Windows Me'den vazgeçeceğim XP kalsın.

Not: Laptop 240 MB RAM.

Windows ME kurarsanız daha giriş ekranında BSOD yiyebilirsiniz. :D Şaka bir yana kurmayın. Tarihin en sorunlu Windows sürümüdür. Yarım yamalak bir iştir. O kadar kötü bir işletim sistemiydi ki Microsoft bunu hazırlayan ekibin hepsini işten kovdu. Windows 98 SE kurabilirsiniz nostalji olarak. Ya da XP kurabilirsiniz o sisteme yine nostalji olarak. Ancak XP'yi klasik temasına alın. Ama ME kurmayın. Çok fazla bug kaynıyor çünkü.

W2000 atmayı deneyebilirsin.

Denedim Format'ta çöktü mavi ekran verdi :-D (XP atarken de aynı şey oluyor garip olan şey içinde XP kurulu)

240+16 MB RAM ile GTA: San Andreas ya da Mount and Blade: Warband gibi oyunları açabileceğinizi sanmıyorum.

İnternete GTA San Andreas patates patch yazın çıkar yama var 1tane onu yükledim kasmadan sa: MP oynattı.

Hafif bir Linux dağıtımı bulup onu kur.

En son çare olarak onu düşündüm ya da XP'de bırakacağım.

Windows me kurarsanız daha giriş ekranında bsod yiyebilirsiniz. :D şaka bir yana kurmayın. Tarihin en sorunlu Windows sürümüdür? Yarım yamalak bir iştir. O kadar kötü bir işletim sistemiydi ki Microsoft bunu hazırlayan ekibin hepsini işten kovdu. Windows 98 SE kurabilirsiniz nostalji olarak. Ya da XP kurabilirsiniz o sisteme yine nostalji olarak. Ancak XP'yi klasik temasına alın. Ama me kurmayın. Çok fazla bug kaynıyor çünkü.

Bu Laptop'a ne önerirsiniz hocam? :D.

Geri
Yukarı