Windows nasıl hızlandırılır?

melihhunal

Decapat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarı kapatmadan direkt fişten çekmiştim ve birkaç saat sonra açmaya çalıştığımda normalde 1-2 Dk'da açılan PC daha yavaş açıldı ve şifreyi girdiğimde de yaklaşık 6-7 dk hoş geldiniz ekranında kaldı. Birkaç kez yeniden başlattım ama hala çok yavaş açılmaya devam ediyordu ve boş verip PC'den bir şeylere bakmak istediğimde tarayıcı gayet güzel çalışıyordu ama Görev Yöneticisi'ni açmak istediğimde PC aşırı yavaşladı ve yaklaşık 2-3 dk sonra açıldı diğer uygulamaları açmak istediğim de de aynısı olduğunu fark ettim. Bellekleri ve diski taradım herhangi bir sorun yoktu ama eksik dosya var mı diye " SFC /scannow " komutu ile dosyaları taradım ve eksik dosyalar olduğunu gördüm, çıkan sonucu görsellere ekledim. Format atmadan nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• sssss.png
    sssss.png
    84,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Bu yeni rehberi uygulamayı deneyin.

Bu yeni rehberi uygulamayı deneyin.
teşekkür ederim ama windowsta ki eksik ve bozuk dosyaları nasıl format atmadan düzeltebileceğimi sormuştum.

teşekkür ederim ama windowsta ki eksik ve bozuk dosyaları nasıl format atmadan düzeltebileceğimi sormuştum.
Buraya da bir bakabilirsiniz hocam.

Buraya da bir bakabilirsiniz hocam.
Hocama ek olarak şunu da ekleyeyim. İkisini de uygulayın.

galiba SFC /SCANNOW komutundan sonra DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yazmayı unuttuğum için düzelmemiş yardımınız için teşekkür ediyorum <3

Geri
Yukarı