Windows ne kadar güvenli?

770862

Picopat
Merhaba, son dönemlerde artan Linux popülerliği ve Windows'un kapalı kaynak olması hakkında bir şey soracağım. Sizce Windows verileri satıyor mu? Ve Windows yerine Linux dağıtımlarından birini kullanmak ne kadar mantıklı?

Merhaba, son dönemlerde artan Linux popülerliği ve Windows'un kapalı kaynak olması hakkında bir şey soracağım. Sizce Windows verileri satıyor mu? Ve Windows yerine Linux dağıtımlarından birini kullanmak ne kadar mantıklı?
Linux ve MacOS son derece abartı ve yanlış batılılaşma denilebilir.

Linux dahil her sistemin güvenlik zaafiyeti mevcut, bilinçli bir kullanıcı olup korunabildiğiniz kadar korunmanız gerekiyor. Oyun oynamıyorsanız Linuxa geçilebilir alışabileceksiniz, oyun oynuyorsanız veya basit tıkla çalıştır arıyorsanız o taraf biraz sorunlu.

Bende kullandım bir süredir ama Windows ile devam ediyorum. En iyisi linux bence ama biraz uğraştırıcı onun için Windows ile devam ediyorum. Verilerimi satması benim için çokta önemli değil, ne verim var ki satıyor ama satıyorsa da bana da bir para versin.

Defenderin aşırı güvenli olduğunu sanmıyorum, şu an kendilerini geliştirmiş olabilirler fakat Bitdefender veyahut Kaspersky bana daha güvenli geliyor.
Defender çok güvenli değil ek yazılım olarak MalvareBytes, Norton, Kaspersky kullanınca çelik duvar örüyor. Haa ama gidip torrent kurup önüne gelen her linke tıklayıp her .exe yi çalıştırırsanız tabi sıkıntı çıkar.

Defender çok güvenli değil ek yazılım olarak MalvareBytes, Norton, Kaspersky kullanınca çelik duvar örüyor. Haa ama gidip torrent kurup önüne gelen her linke tıklayıp her .exe yi çalıştırırsanız tabi sıkıntı çıkar.
Aslında ben hiç bir zaman kendimi %100 güvende hissetmem. Özellikle Windows'da özellikle hissetmem.

Geri
Yukarı