Windows OEM Key nereden alabilirim?

Hocam 2000₺'de çok ama. Sosyalin %97'lik kısmının bu parayı verebileceğini düşünmüyorum. Sosyali bırakalım, Türkiye'de yaşayan çoğu kişinin bunu verebileceğini sanmıyorum. Bildiğim kadarıyla (yanlışsa düzeltin) Microsoft kişisel kullanımlarda korsan kullanıma büyük bir tepki göstermiyor. Ancak iş yeri veya kurumsal firmalarda, büyük şirketlerde orijinal alınmak zorunda.

Para beni alakadar etmez eğer bu kafayla bakarsak bana göre 10 TL'lik oyunda fazla para. Şimdi gidip korsan kullanabilirim ama bir hata yaşayıp konu açsam forumda ceza yerim ve konum kilitlenir. Ama adam 2000 TL'lik olan şeye "10-20 tl" verip orijinal kullanıyorum derse o zaman sıkıntı değil yani. Ama ben bedavaya 10 TL'lik oyun indirdiğim için suç bende. Ben hiçbir zaman korsan kullanan birine karışmam ve Windows 10'u ben korsan kullanıyorum. Ama forumda bu tarz konuların onaylanıp parası olmayan kişilerin konusunun kilitlenmesi beni sinir ediyor.

Dediğim gibi neredeyse çoğu oyunu ve Windows 10'u korsan kullanıyorum ama bu forumda yasak. Bu çakma Windows'larda yasak olmalı.

Bu Key'leri bizim değil de daha çok Microsoft'un engellemesi gerekiyor sanki. Koca firma bu Key'lerin takibini yapamıyor mu? İşlerine gelince verilerimizi kullanmayı biliyorlar ama. Google'a Windows 10 Key satın al yazınca Microsoft'un sitesi çıkmıyor bile. Benim de savunduğumdan değil ama engellesinler o zaman bizim yapacağımız tek şey kullanmamak.

Bu Key'leri bizim değil de daha çok Microsoft'un engellemesi gerekiyor sanki. Koca firma bu Key'lerin takibini yapamıyor mu? İşlerine gelince verilerimizi kullanmayı biliyorlar ama. Google'a Windows 10 Key satın al yazınca Microsoft'un sitesi çıkmıyor bile. Benim de savunduğumdan değil ama engellesinler o zaman bizim yapacağımız tek şey kullanmamak.

Ona bakarsak Windows'un kendi yaptığı CMD'den bile bedava şekilde aktifleştirebiliyoruz. Zaten Microsoft buradan bile para kazanıyor engellemesine gerek yok yani. Ama bu oyunlarda falanda geçerli örneğin RDR 2 indir yazdığımda korsan bir site çıkıyor. Ama adamlar engellemiyor çünkü oyuncu sayısı artıyor. Zaten adamlar parayı kırdığı için korsan kullanan kişileri zerre önemsemiyor fakat bu forumda bu tarz şeyler yasak. Microsoft engellemiyor diye legal bir şey değil yani.

Para beni alakadar etmez eğer bu kafayla bakarsak bana göre 10 TL'lik oyunda fazla para. Şimdi gidip korsan kullanabilirim ama bir hata yaşayıp konu açsam forumda ceza yerim ve konum kilitlenir. Ama adam 2000 TL'lik olan şeye "10-20 tl" verip orijinal kullanıyorum derse o zaman sıkıntı değil yani. Ama ben bedavaya 10 TL'lik oyun indirdiğim için suç bende. Ben hiçbir zaman korsan kullanan birine karışmam ve Windows 10'u ben korsan kullanıyorum. Ama forumda bu tarz konuların onaylanıp parası olmayan kişilerin konusunun kilitlenmesi beni sinir ediyor.

Dediğim gibi neredeyse çoğu oyunu ve Windows 10'u korsan kullanıyorum ama bu forumda yasak. Bu çakma Windows'larda yasak olmalı.
Hak veriyorum size de ancak dediğim gibi bence isteseler engellerlerdi. Microsoft kurumsal yerler dışında korsan kullanıma karışmıyor diye biliyorum. Oyun konusunda işler değişir. Şirketler bir sürü koruma çıkartıyorlar ki oyun kırılmasın. Engellemek için yol arıyorlar. Microsoft bunu aramıyor ama.

Geri
Yukarı