Windows otomatik onarım bilgisayarınızı onaramadı

zegerek

Decapat
Arkadaşlar dün PC'yi açtığımda bu hata ile karşılaştım. PC'yi onarma en yakın sisteme geri döndürme seçenekleri çalışmıyordu sadece. Disk taratmalarını ve internetten bulduğum çeşitli CMD kodlarını denedim bunlar arasında onarma, disk tarama tarzı kodlar vardı işe yaramadı. Daha sonra PC'yi bir şekilde açtım, tekrar kapatıp açmalarda sorun yaşamadım. Ta ki bugün evin sigortası atması sonucu PC kapandı tekrar açmamda tekrar aynı hatayı aldım. Uzun disk taratmaları ve çeşitli kodlar denedim fakat PC gene açılmadı. Ben de elimdeki Windows 10 USB kurulum toolu ile kurtarma denedim bu şekilde PC açıldı ama daha sonra PC'yi açıp kapatmamdan sonrada bu sefer sırasıyla önce windows/system32/winload.efi hata kodu: 0xc0000221 mavi ekranı aldım. ESC tuşu ile kurtarma yapıp hata ayıklama ile yeniden başlat dediğimde bu sefer srttrail.txt hatasını alıyorum. Yeniden başlattığımda ise tekrar winload. EFI geliyorum ESC ile kurtarmadan sistem hatası sonrasında otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırak seçip yeniden başlattığımda PC açılıyor. Şu an da PC'den yazıyorum, fakat her yeniden başlatmada bu iki hata ile karşılaşmaktayım. Size ekte hataların görüntülerini ve System32 klasörü içindeki SRT dosyasını koyuyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_4945.JPG
    IMG_4945.JPG
    1,8 MB · Görüntüleme: 36
  • IMG_4946.JPG
    IMG_4946.JPG
    1,2 MB · Görüntüleme: 42
  • hata.txt
    4,1 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows USB’si olusturup onun uzerinden kurtarmayi deneyin. Yine de en iyi secenek format atmak. Onemli dosyalariniz varsa Ubuntu icin USB hazirlayin ve Ubuntu’yu Live modunda baslatin. Daha sonra oradan dosyalariniza erisip dosyalarinizin yedegini alin. Sonra da format atin.

Şu an bilgisayar açılıp çalışıyor hata almıyorum ama eli kulağında gibi hissediyorum. Açıkçası format benim için son çözüm format atmam durumumda çok fazla yazılım ve program kurmam gerekiyor iş ve oyunlarla alakalı ve ciddi boyutlarla uğraşmam anlamına geliyor. Bu tercih ettiğim bir seçenek değil şimdilik format dışı seçenekler ile çözmek istiyorum varsa tavsiyeler çok sevinirim teşekkürler.

Geri
Yukarı