Çözüldü Windows oyunda iken i5-7200U'yu temel hızda çalıştırıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Mçınar

Hectopat
RAM
8
Ekran kartı
MX130
İşlemci
i5 7200U
Masaüstünde iken ve oyunda iken ekran görüntülerini paylaştım. Bilgisi ve önerisi olan yazabilir mi?
Bildiğin kadarıyla 1-1,5 senedir Windows'un güncellemelerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü öncesinde sorun yaşamıyordum önerilerinizi bekliyorum.

Ekran Görüntüsü (11).png

Ekran Görüntüsü (11sss).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (11sss).png
    Ekran Görüntüsü (11sss).png
    66,1 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    88,4 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Mçınar bey internette bu konudaki tüm çözümler aynı bir tane farklı bir çözüm yolu var. Oda ThrottleStop programı tabii bu konuda kesin bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü ThrottleStop programını hiç kullanmadım. Bu yüzden artısı ve eksi yönleri neler bilemem ancak bazı YouTube'da işlemci sabit hızını bu program sayesinde çözdüğüne dair videolar var. Denemek veya bakmak istersen aşağıda programın resmi sitesi ve YouTube'da bununla ilgili bir video linki bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ThrottleStop (9.5) Download
Güç modu nedir, yüksek performans açık mı? Nihai Performansı da açmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm için aşağıdaki çözülmüş olan işlemci konularına bakabilirsiniz. Çözüm olmazsa geri dönüş yapın farklı yöntem bulmaya çalışırım.

+ BIOS yöntemi ile çözüm resimli.
+ BIOS yöntemi ile çözüm.
+ Güç seçenekleri ile çözüm.

Çözüm için aşağıdaki çözülmüş olan işlemci konularına bakabilirsiniz. Çözüm olmazsa geri dönüş yapın farklı yöntem bulmaya çalışırım.

+ BIOS yöntemi ile çözüm resimli.
+ BIOS yöntemi ile çözüm.
+ Güç seçenekleri ile çözüm.

Yok hocam laptop olduğundan dolayı clock olmaz BIOS'ta. BIOS'u kontrol ettim güncel şu anlık öyle bir sorun göremedim. Güncelleme yapıp güç ayarlarını değiştirdim şu anlık oyunda Turbo'da çalışıyor belli olmaz şu an takipteyim gün içerisinde değişme olursa yazacağım.

@Mçınar bey internette bu konudaki tüm çözümler aynı bir tane farklı bir çözüm yolu var. Oda ThrottleStop programı tabii bu konuda kesin bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü ThrottleStop programını hiç kullanmadım. Bu yüzden artısı ve eksi yönleri neler bilemem ancak bazı YouTube'da işlemci sabit hızını bu program sayesinde çözdüğüne dair videolar var. Denemek veya bakmak istersen aşağıda programın resmi sitesi ve YouTube'da bununla ilgili bir video linki bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ThrottleStop (9.5) Download

Çözüm

Geri
Yukarı