Windows Phone 10 Klavye Sorunu Çözümü

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Dün telefonuma deneme sürümü olan WP 10'a güncelledim. İlk başta kasmalar, donmalar ve klavye sorunu oldu. Donmalar ve kasmalar neredeyse geçti ama klavye sorunu devam ediyordu. Bende biraz araştırdıktan sonra çözümünü buldum.

Bu sorun şöyle oluyor. Bir şey yazıyorsun boşluk bıraktıktan sonra yazmıyor.

Ayarlar > Cihazlar > Klavye > Türkçe'ye tıklayınız. Açılan yerdeki her şeyin tikini kaldırın. Sorunun çözümü bu kadar.

wp_ss_20150214_0008.png

@Nusret Çakır
Merhaba arkadaşlar,
Malumumuz Windows 10 yayınlandı, ancak ilk etapta sadece belli cihazlar için görücüye çıktı. Bu listede Lumia 63x, Lumia 730 ve Lumia 830 bulunuyor.
Xda'da bir yöntem benim telefonda işe yaradı telefonum l625 smile ifade simgesi Farklı bir yöntem buldum. Anlatıma başlıyorum.
Cihazınız WiFiye bağlı olsun.
1) Telefonunuzdan İnternet Explorer'ı açıp adres satırına 'upwp10.chinacloudapp.cn:7777' yazıp git diyoruz ve sertifikayı yüklüyoruz.
2)Ayarlardan bağlı oldugunuz wifi ağına tıklayıp ara sunucu kısmına giriyoruz. Ara sunucu(proxy) adresi olarak upwp10.chinacloudapp.cn bağlantı adresi olarakda 7777 giriyoruz
3) Windows İnsidera giriyoruz.
4)Get prewiew build e basıyoruz. Sonra çince yazılar gelecek. Eğer güncellemeleri hızlı almak istiyorsanız Fast kısmına basıyoruz.
5)Tekrar wifi ayarlarına girip ara sunucuyu kapatıyoruz.
6) Windows İnsidera girip next,next işlemleri tamamlıyoruz.
Telefonunuz yeniden başlayacak. Açıldığında güncellemeleri kontrol ediyoruz. Hayırlı olsun :ehe
NOT: CİHAZINIZ HERHANGİ SIKINTI OLURSA SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.

Merhaba arkadaşlar,

Dün telefonuma deneme sürümü olan wp 10'a güncelledim. İlk başta kasmalar, donmalar ve klavye sorunu oldu. Donmalar ve kasmalar neredeyse geçti ama klavye sorunu devam ediyordu. Bende biraz araştırdıktan sonra çözümünü buldum.

Bu sorun şöyle oluyor. Bir şey yazıyorsun boşluk bıraktıktan sonra yazmıyor.

Ayarlar > cihazlar > klavye > Türkçe'ye tıklayınız. Açılan yerdeki her şeyin tikini kaldırın. Sorunun çözümü bu kadar.

Eki Görüntüle 50712

Abi klavye acılıp kapanıyor sonra klavye hiç calışmyor resimdeki gibi hepsi secili halde ama hala calışmıyor klavye... Sanki biraz program hatası var gibi.
Eger bir çözümü varsa şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Bende de klavye sorunu hâlâ devam etmekte klavye çıkıyor yazmaya başladığımda yazmıyor ve kendi kendine gidiyor. Kutucuklardakileri kaldırsamda sorun çözülmedi. Şimdiden teşekkür ederim.

Geri
Yukarı