Windows Phone 8 Resetleme

Emre34

Hectopat
Yer
İstanbul/Bayrampaşa
Daha fazla  
Meslek
Reklam
Arkadaşlar telefonunuz donduğu zaman pilini çıkartıp sistemi direk devre dışı bırakmak ilerisi için daha kötü sistem yazılım problemine sorun olabilir ve üst modellerde pil çıkarma olayı da yok bildiğiniz gibi.
Bunun yerine telefonunuzun açıp kapama ve ses açma tuşuna aynı anda 10-15 saniye kadar basılı tutarsanız telefon kendini resetler ve problem ortadan kalkar.

Bu olayın ''HARD'' denilen kısmı da var ama ben onu önermiyorum ve paylaşmıyorum çünkü telefonu daha beter etme yönü yüksek o işlemin ve veri kayıplarına neden olabilir. Ama hard reset yada format atan kimsenin telefonundan sonradan verim alabildiğini görmedim. İleride de olsa sıkıntılar çıkıyor. O yüzden bence yapmayın. Özellikle 920 kullanan kişiler yapmasın.
Soft Reset (yazılımsal sıfırlama) ya da Hard Reset (donanımsal sıfırlama) yaparsanız cihazınız kullanılamaz bir hale gelme ihtimali var!

Not: Bazı denemelerimde ses açma tuşu yerine modele göre sanırım ses kısma tuşuda olabiliyor. Denersiniz ikisini de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı