Çözüldü Windows Phone Uygulamasına Çıkış Butonu Eklemek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

S.T.R.A.N.G.R.

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Visual Studio üzerinden Windows Phone uygulaması yazmaya çalışıyorum. Deneme amaçlı basit bir şey tasarladım. Uygulamaya bir buton ekledim ve bu butona dokunulduğunda uygulamanın kapanmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? İnternette biraz gezindim fakat bir sonuca ulaşamadım.

Kod:
Application.Currrent.Exit();

Çoğu yerde bu kodu söylemişler fakat işe yaramıyor.
Umarım aramızda bunu bilen birisi vardır. Şimdiden teşekkürler.

Bir Windows Phone uygulamasını uygulama içinden kapatmak çok tavsiye edilmese de Application.Current.Terminate(); satırını deneyin uygulamayı direkt kapatacaktır.

Bir Windows Phone uygulamasını uygulama içinden kapatmak çok tavsiye edilmese de Application.Current.Terminate(); satırını deneyin uygulamayı direkt kapatacaktır.

Kod işe yaradı teşekkürler. Peki neden tavsiye edilmiyor?

Programı kapatmadan önce kayıt edilmesi gereken kullanıcı ayarları veya kapatılması gereken veri tabanı bağlantıları olabilir. Bunlar yapılmadan çat diye kapatmak hem kullanıcının yeni yaptığı ayarların geçersiz olmasına hem de açık kalan veri tabanı bağlantıları kapatılmadığından telefonun kaynaklarının israf edilmesine sebep olabilir. Bu nedenle daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunma adına bu satırı kullanmamak en iyisi. Daha ayrıntılı bilgi için bir Windows Phone uygulamasının yaşam döngüsü (life cycle) ile ilgili makaleleri okuyabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı