Windows Phone vs iOS

Sendto

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Merhaba arkadaşlar, şu an yeni iPhone'un çıkmasını beklediğim için telefon değiştirmiyorum. Geçen gün düşündüm. Ben stabil, uzun kullanılacak, performanslı bir telefon istiyorum. Şu an Android'den biraz soğudum, o yüzden diğer işletim sistemlerine geçmeye karar verdim. Asıl sorumuz WP gerçekten iOS kadar stabil gözüküyor, acaba alınır mı? Ne avantajları olur veya ne dezavantajları olur? İlgililer biraz bu konuda görüşlerini belirtirse sevinirim. ( Her gün milyonlarca yazı okusam da insanların görüşlerini almak daha yararlı oluyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Phone'da artık Windows 10 Mobile diyelim sıkıntı yaşatmayacaktır. Ancak Windows 10'un tam sürüme geçmesine yaklaşık 3-4 ay var sabır ederseniz Windows cihaz alabilirsiniz eğer o kadar bekleyemem diyorsanız iOS cihazlarda fena değildir.

Windows Phone platformunun iOS'tan daha stabil olduğu kanaatindeyim. Yazılım olarak 8.1 sürümünde hayat kurtarıcı yenilikler yapıldı ancak hala uygulama konusunda eksikleri bulunmakta. Çıkacağı söylenen Lumia 940 ile gelecek Windows 10 eğer felaket bir telefon olmaz ise arkadaş ortamında masada son model ''ayfon'' bulundurup havanızın olması haricinde pek bir şey kaybetmeyeceğinizi düşünüyorum. Ek olarak söyleyebilirim ki ''3D Şahin Drift'' uygulamalarına hasta değilseniz Windows Phone platformunda uygulamasız kalacağınızı pek zannetmiyorum.

İki platformun bütçesi birbirine denk değil. Bunu göz önünde bulundurun.
Bütçe konusunda bir problem yoksa iPhone tercih edin derim.

Uzun ömürlü bir stabilite istiyorsanız eğer kesinlikle WP. iOS 8'i iPhone 4'e kurduğunuzda stabilite ortadan kalkıyor ama Windows güncelleştirmeleri en üstten en alt sınıf WP'lere de aynı kalite ve stabilitede veriyor. Ayrıca üst segmentte bir WP alacağınızda donanımsal olarak da iPhone'dan üstünler. Ancak uygulama eksikliği sizin için önemli bir sorunsa iOS tercih etmelisiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı