Windows Phone'lara Gelecek Olan GDR3 ve Blue Güncellemeleri Ne İşe Yarayacak ?

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
GDR3'ü duymuştum. Birazda araştırdım fakat pek bir şey anlamadım. Birde Muhsin Bayram'ın bu güzel incelemesindeki Blue güncellemesi dikkatimi çekti. Bu 2 güncelleme tam olarak ne işe yarayacak ? Aslında iki güncelleme ile ilgili birçok bilgi var fakat ben technopat bağımlısı olduğu için başka sitelerdeki haberle hiç inanmak gelmiyor içimden. :)

• Erişilebilirlik: Görme bozukluğu olanlar için iyileştirmeler
  • Depolama: Telefonda boş alan açmak için artık geçici dosyaları kolayca yönetebileceksiniz. Yine telefonda yer kaplayan dosyaları da görmek mümkün olacak.
  • Srüş modu: Yola odaklanmanız için gelen arama ve SMS'lerin daha iyi yönetilmesi.
  • Ekran: yatakta e-postaları mı okuyorsunuz, o zaman ekran konumunu sabitleyip hareket ettiğinizde dönmesini engelleeybilirsiniz.
  • Wi-Fi: Artık ilk kurulumda Wi-Fi ağlarına bağlanabilirsiniz.
  • Internet paylaşımı: Artık telefonunuzdaki interneti Bluetooth ile Windows 8.1 yüklü cihazınızla paylaşabilirsiniz.
  • Bluetooth: Birçok Bluetooh sorunları çözüldü ve cihazlarla uyumluluk artırıldı
  • Zil sesleri: Zil sesleri ile artık daha fazlasını yapın. Metin mesajları için zil sesi atayarak kimin mesaj attığını anında öğrenebilirsiniz. Anında mesajlaşma, e-postalar, sesli mesajlar ve hatırlatmalar için ayrı zil sesleri kullanın!
  • App switcher: Uygulamalarınızla işiniz bitince artık onları doğrudan kapatabileceksiniz.
  • Diğer geliştirmeler: Windows Phone'a daha birçok iyileştirme.

Acaba uygulamaları ve oyunları hafıza kartına atabilmek ileride mümkün olacak mı ?
GDR3 güncellemesinde buna değinilmedi. Blue güncellemesiyle ilgili ise elimizde fazla bilgi yok. Siri benzeri kişisel asistan olarak Cortana'nın bulunacağını ve bildirim ekranının geleceğine dair söylentiler var sadece.

Gelecek özelliklerden bir tanesi daha kesinleşti. Uygulamaları, ayarları vs. klasörleme seçeneği.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada güncelleme 1020 ve 925 modelleri için başlamış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı