Windows Piranha 8843 ve Snopy V5H kontrolcüleri algılamıyor

emres2005

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 11 Pro, Ryzen 7 7840HS, GeForce RTX 3050 6GB Laptop, 16 GB DDR5 RAM, 500GB SSD, 500GB HDD - HP Victus 16
Piranha 8843 kontrolcüm ve Snopy USB-V5H direksiyon Setim var. İkisi de USB ile bağlanıyor, ikisi de DirectInput üzerinden çalışıyor ve ikisi de çift titreşim motorlu. Kontrolcü yaklaşık 3 yıllık, direksiyon seti ise 12 yıllık; yıllar boyu bunlar çalışıyordu. Eylül 2023'te aldığım yeni laptopumda da kullandım çalışıyorlardı ama son 3 haftadır falan çalışmamaya başladılar.

Direksiyonun Driver'ını sildim, kontrolcünün titreşim motorlarının algılanması için internetten indirdiğim Speedlink Strike Driver'ını sildim, yeniden yükledim, Aygıt Yöneticisi'nden cihazı kaldırdım; sorun çözülmedi. Bunları bilgisayara takınca USB bağlanma sesi geliyor Aygıt Yöneticisinde görünüyor ama başka olan bir şey yok ne joy. CPL'de gözüküyor ne de başka bir yerde. Çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Sanal kontrolcü takmak için x360ce kullanıyordum. Onun kullandığı ViGEm Bus'ı ve HID Guardian'ı kaldırdım ve sorun çözüldü.

Sanal kontrolcü takmak için x360ce kullanıyordum. Onun kullandığı ViGEm Bus'ı ve HID Guardian'ı kaldırdım ve sorun çözüldü.

Dosya Ekleri

• aygıtYöneticisi.jpg
    aygıtYöneticisi.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 14
  • joy.cpl.jpg
    joy.cpl.jpg
    36,3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı