Windows Retail key yeni PC'de kullanılır mı?

Geralt28

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir FreeDOS laptop aldım. Eski laptopumda Windows 11 Pro Retail versiyon etkin lisans var. Eski laptopumdaki keyi boşa çıkarıp yeni laptopumda kullanabilir miyim?

Başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir FreeDOS laptop aldım. Eski laptopumda Windows 11 Pro Retail versiyon etkin lisans var. Eski laptopumdaki keyi boşa çıkarıp yeni laptopumda kullanabilir miyim?

Retail lisans anahtarları Microsoft hesabına bağlı oluyor yeni sisteminde kullanabilirsin. Eğer etkinleştirme olmazsa Microsoft hesabını tarayıcıda aç Cihazlar kısmından eski cihazının çıkışını gerçekleştir.

Retail lisans anahtarları Microsoft hesabına bağlı oluyor yeni sisteminde kullanabilirsin. Eğer etkinleştirme olmazsa Microsoft hesabını tarayıcıda aç cihazlar kısmından eski cihazının çıkışını gerçekleştir.

Microsoft sitesine girdiğim zaman 2 cihazı da görüyorum. Eski cihazımın çıkışını gerçekleştirirsem yeni laptopta sorunsuz çalışır mı key? Sonrasında herhangi bir boşa çıkma veya lisansta bir sorun oluşmaz değil mi?

Microsoft sitesine girdiğim zaman 2 cihazı da görüyorum. Eski cihazımın çıkışını gerçekleştirirsem yeni laptopta sorunsuz çalışır mı key? Sonrasında herhangi bir boşa çıkma veya lisansta bir sorun oluşmaz değil mi?

Microsoft hesaptan eski cihazları sil,
Eski PC'den Windows'u sil,
Yeni PC'ye keyi gir, ya oto olarak etkinleşir,
Etkinleşmez ise;
Sana verecegi hata kodu sonu:
08-20 ile biterse manuel olarak etkinleştirmen gerek 1 sefer, diger zamanlarda oto etkinleştirir.
03-60 hata kodu sonu görürsen key,
Onceden etkinleştirdigin PC haricinde kullanılamaz, yeni key gerekir vs…

Microsoft hesaptan eski cihazları sil,
Eski PC'den Windows'u sil,
Yeni PC'ye keyi gir, ya oto olarak etkinleşir,
Etkinleşmez ise;
Sana verecegi hata kodu sonu:
08-20 ile biterse manuel olarak etkinleştirmen gerek 1 sefer, diger zamanlarda oto etkinleştirir.
03-60 hata kodu sonu görürsen key,
Onceden etkinleştirdigin PC haricinde kullanılamaz, yeni key gerekir vs…

Eski PC'den Windows'u sil derken format mı atayım? Yeni PC'ye keyi gir ya da oto olarak etkinleştir derken "oto etkinleştirme" ne oluyor acaba? Ayrıca

08-20 ile biterse manuel olarak etkinleştirmen gerek

Burayı da tam olarak anlamadım. Kusura bakma çok fazla anlamadığım için yanlış bir şey yapmamak için soruyorum.

Eski PC'den Windows'u sil derken format mı atayım? Yeni PC'ye keyi gir ya da oto olarak etkinleştir derken "oto etkinleştirme" ne oluyor acaba? Ayrıca

Burayı da tam olarak anlamadım. Kusura bakma çok fazla anlamadığım için yanlış bir şey yapmamak için soruyorum.

Eski cihazdan keyini sil, veya Windows, Windows silinince zaten key de silincek vs.
Sade key silersen:
CMD(yonetici) slmgr.vbs -upk yap silincek.

Yeni girdigin PC de key girince oto etkinleştirmez ise hata verecek o hata kodunu at buraya bakalım.

Sorun olmaz hocam ben format attığım zaman Microsoft hesabımı girince Lisansta otomatik olarak etkinleştiriliyordu arkadaşında yazdığı gibi lisansı CMD ile lisansı cihazdan da silebilirsiniz Microsoft'un sitesinden de silersiniz sorunsuz olarak etkinleşmesi gerekiyor. İsterseniz eski cihazınızdan Microsoft hesabı oturumlarınızı da kapatın.

Eski cihazdan keyini sil, veya Windows, Windows silinince zaten key de silincek vs.
Sade key silersen:
CMD(yonetici) slmgr.vbs -upk yap silincek.

Yeni girdigin PC de key girince oto etkinleştirmez ise hata verecek o hata kodunu at buraya bakalım.
Dediğiniz gibi yaptım. Eski laptoptan kaldırdım ve eski laptopa format atıp oturum açmadan açtım ama yine de yeni laptopumda etkinleştirilme olmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-23 221719.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-23 221719.png
    38,6 KB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı