Windows 10 Pro'da kullanılmış Retail key Windows 11 Pro'da kullanılır mı?

raisytolga

Centipat
Daha fazla  
Gün içinde Windows 11 Pro Retail(?) key satın aldım birkaç saat sonra key geldi ama aktifleştiremiyorum. Windows sürümüm 10 olsaydı aktifleştirebilirmişim gibime geliyor çünkü aynı hata kodunun çözüm yolunu anlatmışlar. Şimdi benim merak ettiğim Windows sürümümü 10 Pro'ya düşürsem ve Microsoft hesabımı bağlasam bu keyle geri 11'e yükselttiğimde kullanabilir miyim? Çünkü keyi Retail diye satın aldım. Kontrol ederim eğer değilse yükseltme yoluyla 11'e geçsem sonrasında sıfırlasam yeni format atılmış gibi olur mu? Ya da olmadı 10'da kalırım çok da büyük bir sakıncası yok benim için.

Kısaca Windows 10 Pro'da aktifleştirilmiş Retail key Windows 11 Pro'da kullanılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, kesinlikle kullanabilirsin. Sıkıntı olmaz.

Gün içinde Windows 11 Pro Retail(?) key satın aldım birkaç saat sonra key geldi ama aktifleştiremiyorum. Windows sürümüm 10 olsaydı aktifleştirebilirmişim gibime geliyor çünkü aynı hata kodunun çözüm yolunu anlatmışlar. Şimdi benim merak ettiğim Windows sürümümü 10 Pro'ya düşürsem ve Microsoft hesabımı bağlasam bu keyle geri 11'e yükselttiğimde kullanabilir miyim? Çünkü keyi Retail diye satın aldım. Kontrol ederim eğer değilse yükseltme yoluyla 11'e geçsem sonrasında sıfırlasam yeni format atılmış gibi olur mu? Ya da olmadı 10'da kalırım çok da büyük bir sakıncası yok benim için.

Kısaca Windows 10 Pro'da aktifleştirilmiş Retail key Windows 11 Pro'da kullanılabilir mi?

Ben geçtim sıkıntı olmadı. Zaten key alırken orada belirtmişti sıkıntı olmaz diye.

Peki nasıl oluyor bu tam olarak. Microsoft hesabıyla giriş yaptığımda kendisi etkinleşecek mi bilgisayar. Şimdi arkada Windows 10 ISO indiriyorum.

Ben Windows 10 kullanırken Windows 10 keyi ile aktifleştirdim. Sonrasında formatsız Windows 11 Pro'ya yükselltim. Ben olayı biraz yanlış anlamışım yanlış yanıt vermek istemem.

Peki nasıl oluyor bu tam olarak? Microsoft hesabıyla giriş yaptığımda kendisi etkinleşecek mi bilgisayar? Şimdi arkada Windows 10 ISO indiriyorum.

Windows 10 lisans anahtarı Windows 11 için geçerli olduğundan dolayı her türlü etkinleştirebilirsiniz. Microsoft hesabıyla da olur, elle girilen lisans da olur, OEM lisans da olur. Fark etmez.

Keyi satın aldığım yerin canlı desteğine ulaştım ve bana farklı bir key verdiler. Bu şekilde yapmam gerekmedi ki yapsam da olmazdı çünkü bana verilen ilk keyin geçersiz olduğunu fark ettim. Boşu boşuna kendime iş çıkarmış olacaktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı