Çözüldü Windows Rufus uygulamasini engelliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Reshad22

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Windows kuracağım. Flash belleğe her şey tamam amma Windows Rufus proqramin engelliyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows güvenliği uygulamasından virüs ve tehdit koruması > Virüs ve tehdit koruması ayarları kısmına gelip Denetimli klasör erişimi ayarlarından Denetimli klasör erişimini kapatın, bu ayar zaten varsayılan olarak kapalıdır.

Dosya Ekleri

• IMG_20230728_181019.jpg
    IMG_20230728_181019.jpg
    134,1 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20230728_181531.jpg
    IMG_20230728_181531.jpg
    157 KB · Görüntüleme: 30
Windows güvenlik duvarını kapat, tekrar yaz. Korsan öge olarak gördüğü için ISO'ları durduruyor.

Windows güvenliği uygulamasından virüs ve tehdit koruması > Virüs ve tehdit koruması ayarları kısmına gelip Denetimli klasör erişimi ayarlarından Denetimli klasör erişimini kapatın, bu ayar zaten varsayılan olarak kapalıdır.

Çözüm
Biraz geciktim ama. Hocam, güvenlik ayarlarını kapatmanızı önermiyorum. Normalde Rufus sorunsuz çalışır. Bu sorunu güvenlik ayarlarınızı kapatmak yerine Microsoft Windows Medya Oluşturucusu uygulaması ile hazırlayacağınız USB bellek ile çözebilirsiniz.

Geri
Yukarı