Windows SDK "installation failed" hatası

KITT

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Nordrhein-Westfalen
Windows 10 için WinDbg Preview bulunuyor fakat Microsoft Store üzerinden Windows 7 bilgisayarıma kuramıyorum. Bunun için Windows SDK'dan kurmaya çalışıyorum fakat "ınstallation failed" hatası alıyorum.
İlk başta bir makaleden windbg Preview'in Windows 7'ye SDK ile birlikte kurulabildiğini öğrenince direkt kurulum ekranında pek okumadan tıkladım ve kurulum işlemi yapmaya çalıştım. Daha sonrasında makalenin altına indiğimde sadece "debugging Tools for Windows"un işaretli olması gerektiğini gördüm ve kurulum işlemini yarıda kestim (birçok şey işaretliydi ilk başta yani). Daha sonra tekrar kurulum yapmaya çalıştım, bu sefer sadece o seçeneği işaretledim fakat "ınstallation failed" hatası almaya başladım. Bu hatadan sonra log veriyor, onu herkese açık bir şekilde paylaşmalı mıyım paylaşmamalı mıyım karar veremediğim için şimdilik eklemedim konuya.

wdk.png

wdk2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan Windows 8.1 için olanı kurmayı deneyin.
Kızgın atmanızı komik buldum açıkçası. Windows 7 artık MS tarafından desteklenmeyen bir sistem. Yakında 8/8.1 desteği de kesilecek olmasına karşın düşük sürüm önerisinde bulunuyorsunuz. Windows 10 kurup üzerine VS üzerinden SDK kurmak daha mantıklı.

Kızgın atmanızı komik buldum açıkçası. Windows 7 artık MS tarafından desteklenmeyen bir sistem. Yakında 8/8.1 desteği de kesilecek olmasına karşın düşük sürüm önerisinde bulunuyorsunuz. Windows 10 kurup üzerine VS üzerinden SDK kurmak daha mantıklı.
Windows 7 desteklenmiyor olabilir arkadaş hangi işletim sistemini kullanmak isterse kullanır. Hangi işletim sistemini kurmalıyım diye bir konu açmadı arkadaş. Ben düşük sürüm önerisinde bulunmadım.

Benim amacım WinDbg Preview kurmak arkadaşlar. Windows 7 kullandığım için bunu kurma imkanım sadece SDK ile oluyormuş ondan dolayı bunu yapıyorum. En yakın sürede Windows 10'a geçmeye çalışacağım fakat şu anlık Windows 7'deyken bana lazım yapmaya çalıştığım şey.

Download Microsoft Windows SDK for Windows 7 and .NET Framework 4 from Official Microsoft Download Center Bunun kurulumunu yaparken üstteki ekran görüntülerindeki gibi sadece "Debugging Tools for Windows"u işaretleyerek kurmaya çalışıyorum WinDbg Preview kullanarak Minidump dosyalarını görüntülemek istediğim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı