Windows Search hizmeti yüksek CPU kullanımı

Daha fazla  
Arkadaşlar dün format attım sistem boştayken değerler normal fakat gözüme çarpan bir şey var, Windows Search hizmeti boşta %10 CPU kullanıyor bunun için ne yapmalıyım, tek çaresi hizmeti kapatmak mı?

Aramayi kullaniyorsaniz normal. Hizmeti kapatirsaniz cok da bir şey kaybetmezsiniz sadece her aradiginiz cikmayabilir.

İlk kurulumda index oluşturmak için maalesef bu tür olaylar yaşanır.
Aşırı fazla text vb dosyalarınız yok ve arama hizmetini de kullanmıyorsanız çalışması için gerek yok.
Servisler kısmından girip kapatın. Ama silmeyin. Silerseniz bu sefer size hiçbir arama yaptırmayacağı gibi Explorer da işlerinizde sorun çıkartıyor. Gözünü sevdiğim mikropsoft u. Ne amaca hizmet ettiği kullanıcı tarafından anlaşılmayan 10 larca servisi var. Google aradığınızda ise garip ve klasik açıklamaları var 😁 güvenlik amaçlı. Yersennnnn.

Arkadaşlar dün format attım sistem boştayken değerler normal fakat gözüme çarpan bir şey var, Windows Search hizmeti boşta %10 CPU kullanıyor bunun için ne yapmalıyım, tek çaresi hizmeti kapatmak mı?
hocam merhaba bende de 1070 var suanda 2 yıl önceki konuunuz için yazıyorum bende de titreme sorunu oluyor suanki güncel driverde hangi driveri indireyim napayım

Bence güncel driver filan yüklmeyeyin. Bulabilirseniz 45X serisi bir driver yükleyin veya tüm dirverları silip Windows'un kendi yükleyeceğini kullanın.
Titremenin driver kaynaklı olduğundan emin misiniz? Elektriksel - VGA bağlantı sorunu veya monitör ömrü ile ilgili sorunlarda titreme yapabilir.
İlk planda kullandığınız kablo veya porto değiştirerek deneme yapabilirsiniz.

Bence güncel driver filan yüklmeyeyin. Bulabilirseniz 45X serisi bir driver yükleyin veya tüm dirverları silip Windows'un kendi yükleyeceğini kullanın.
Titremenin driver kaynaklı olduğundan emin misiniz? Elektriksel - VGA bağlantı sorunu veya monitör ömrü ile ilgili sorunlarda titreme yapabilir.
45
hocam driver kaynaklı amdden nvididaya geçince oldu ayrıca eskiden rx580 kullanıyordum yoktu sıkıntı

Geri
Yukarı