Çözüldü Windows Search yazı yazılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows Search tuşuna bastığımda Search kısmı açılıyor fakat yazı yazamıyorum. Tuşlara bastığımda hiçbir şekilde çıkmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Aaa doğru özür dilerim. Windows tuşu + R bas. "powershell" yaz enterla. Burada yazabiliyor musun?
1612971204767.png

Tam olarak ne yapacağımı anlayamadım. CMD üzerinde mi yazayım aynı kodu?
Anlamadığınız yeri çekinmeden sorabilirsiniz.

Siz bu link üzerinden yeni Powershell'i indirip, kurun.

Açılan yeni Powershell'de şu kodu girin:

Screenshot_2.png

Kod:
Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Eğer kurulumdan sonra Powershell ekranı açılmazsa, Windows tuşu + R tuşlarına basın. Çıkan ekranda "pwsh.exe" yazın ve enterlayın. Powershell ekranı gelir, yukarıdaki kodu girin.

Eki Görüntüle 873899

Kod:
Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Eğer kurulumdan sonra Powershell ekranı açılmazsa, Windows tuşu + R tuşlarına basın. Çıkan ekranda "pwsh.exe" yazın ve enterlayın. Powershell ekranı gelir, yukarıdaki kodu girin.
Teşekkürler. İndirip deneyeceğim. Denedikten sonra olumlu/olumsuz dönüş yapacağım.

Eki Görüntüle 873899

Kod:

1612972357980.png

Mecbur güncellemeleri yapıp daha sonra yardım istemek daha mantıklı olacak sanırım. 😕

Teşekkürler. İndirip deneyeceğim. Denedikten sonra olumlu/olumsuz dönüş yapacağım.

Eki Görüntüle 873903
Mecbur güncellemeleri yapıp daha sonra yardım istemek daha mantıklı olacak sanırım. 😕
Windows + R - ctfmon.exe yazıp çalıştırır mısın?

Ya da direkt, C:\Windows\system32 yolundaki ctfmon.exe

Çözüm
Windows + R - ctfmon.exe yazıp çalıştırır mısın?

Ya da direkt, C:\Windows\system32 yolundaki ctfmon.exe
Hocam oldu şu anda. Ama dediklerinizden mi oldu yoksa güncelleştirmeler olduğu için mi tam anlayamadım. Sanırım dediğiniz sayesinde. Çok teşekkürler. Ayarlar kısmına vs. de yazamıyordum hesabıma da giriş yapamıyordum. Tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı