Windows Seçtiğiniz Konuma Yüklenemedi

MelihCaliskan

Hectopat
Daha fazla  
Windows’u UEFI kurulum yaparken öncelikle bir hatayla karşılaştım. Hatada “Windows 0 sürücüsünün 1 bölümüne yüklenemiyor” yazıyor ve ardından Shift+F10 yaparak diskpart yöntemi ile biçimlendirdim. Tekrar denediğimde bu sefer “Windows seçtiğiniz konuma yüklenemedi” diyor. Ne yapmalıyım? Şu an bilgisayar FreeDOS şeklinde kaldı.

Öncelikle cihazınız UEFI destekliyor mu bunu bilmemiz lazım BIOS modu UEFI modunda olsun SATA modu AHCI modunda olsun USB belliğinizi de UEFI kuruluma uygun şekilde yazdırın disk bölüntüsü GTP formatında olsun ve kurulum aşamasında tüm diskleri silip yeniden bölüm oluşturun.

Öncelikle cihazınız UEFI destekliyor mu bunu bilmemiz lazım BIOS modu UEFI modunda olsun SATA modu AHCI modunda olsun USB belliğinizi de UEFI kuruluma uygun şekilde yazdırın disk bölüntüsü GTP formatında olsun ve kurulum aşamasında tüm diskleri silip yeniden bölüm oluşturun.
Öncelikle teşekkür ederim. Sorunumu hallettim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı