Windows seçtiğiniz konuma yüklenemedi 0x80300002

Selimhan

Hectopat
Daha fazla  
Hata: Windows seçtiğiniz konuma yüklenemedi. Lütfen medya sürücünüzü denetleyin. Oluşan durumla ilgili daha fazla bilgi: 0x80300002.

Resim:
IMG_20160408_180914.jpg

Windows 7 kurmaya çalıştığımda:

Resim:
IMG_20160408_172255.jpg

Resimlerde görünen o ki tüm diski silmişsiniz ama yeni sürücü oluşturmamışsınız. Sağ altta bulunan ''Yeni '' simgesine tıklayın sürücü bölümlerini oluşturun. Oluşturma sırasında windows bir kaç tane sistem dizini oluşturacak tamam diyin. Oluşturduğunuz sürücüyü seçerek ileri diyin.

Windows seçili konuma yüklenemiyor. Hata: 0x80300024” hatasıyla bugün ilk kez karşılaşıp öyle bir süre düşünüp, çözümü yine engin web dostumuzdan bularak kuruluma başladım.. Ama buraya da yazayım ki, böyle şeylerle karşılaşan olursa, faydalanabilsin dedim.. Şöyle ki :
Bu hatayı alıyorsanız, bilgisayarınızda iki adet disk vardır.. Ve yılların işletim sistemi Windows, bu iki disk arasında kalıp, hangisine gönlünü vereceğini bazen bilemediğinden “hayır ben buna kurulamıyorum, öteki üzülür!” diye bir düşünceye düşüyor sanırım ki, garip bir şekilde kendini ifade ediyor.. Sadece kendisinin anlayacağı şekilde bir kod ile : “Windows seçili konuma yüklenemiyor. Hata: 0x80300024” .. Bunu çözmenin çok basit bir yolu var ki , o da sistemi kuracağınız disk dışındaki diğer disklerin bilgisayarınızla olan ilişkisini sistem kurulumu süresince kesmenizdir.. İkinci diski çıkardığınızda, kurulumun başlayacağını göreceksiniz; gözleriniz dolacak.. Kurulum işleminden sonra, ikinci diski takmanız, sisteminizin çalışmasına bir sıkıntı yaratmayacaktır..

Windows seçili konuma yüklenemiyor. Hata: 0x80300024” hatasıyla bugün ilk kez karşılaşıp öyle bir süre düşünüp, çözümü yine engin web dostumuzdan bularak kuruluma başladım.. Ama buraya da yazayım ki, böyle şeylerle karşılaşan olursa, faydalanabilsin dedim.. Şöyle ki :
Bu hatayı alıyorsanız, bilgisayarınızda iki adet disk vardır.. Ve yılların işletim sistemi Windows, bu iki disk arasında kalıp, hangisine gönlünü vereceğini bazen bilemediğinden “hayır ben buna kurulamıyorum, öteki üzülür!” diye bir düşünceye düşüyor sanırım ki, garip bir şekilde kendini ifade ediyor.. Sadece kendisinin anlayacağı şekilde bir kod ile : “Windows seçili konuma yüklenemiyor. Hata: 0x80300024” .. Bunu çözmenin çok basit bir yolu var ki , o da sistemi kuracağınız disk dışındaki diğer disklerin bilgisayarınızla olan ilişkisini sistem kurulumu süresince kesmenizdir.. İkinci diski çıkardığınızda, kurulumun başlayacağını göreceksiniz; gözleriniz dolacak.. Kurulum işleminden sonra, ikinci diski takmanız, sisteminizin çalışmasına bir sıkıntı yaratmayacaktır..
Ama Notebook ise?

Windows seçili konuma yüklenemiyor. Hata: 0x80300024” hatasıyla bugün ilk kez karşılaşıp öyle bir süre düşünüp, çözümü yine engin web dostumuzdan bularak kuruluma başladım. Ama buraya da yazayım ki, böyle şeylerle karşılaşan olursa, faydalanabilsin dedim. Şöyle ki:
Bu hatayı alıyorsanız, bilgisayarınızda iki adet disk vardır. Ve yılların işletim sistemi Windows, bu iki disk arasında kalıp, hangisine gönlünü vereceğini bazen bilemediğinden “hayır ben buna kurulamıyorum, öteki üzülür!” diye bir düşünceye düşüyor sanırım ki, garip bir şekilde kendini ifade ediyor. Sadece kendisinin anlayacağı şekilde bir kod ile: “Windows seçili konuma yüklenemiyor. Hata: 0x80300024”. bunu çözmenin çok basit bir yolu var ki, o da sistemi kuracağınız disk dışındaki diğer disklerin bilgisayarınızla olan ilişkisini sistem kurulumu süresince kesmenizdir. İkinci diski çıkardığınızda, kurulumun başlayacağını göreceksiniz; gözleriniz dolacak. Kurulum işleminden sonra, ikinci diski takmanız, sisteminizin çalışmasına bir sıkıntı yaratmayacaktır.

Sen nasıl bir kralsın reis.

Geri
Yukarı