Windows Server 2022 Önizleme Sürümü ISO Dosyası

Merak ettim doğrusu, hiç ekran görüntüsü falan var mı? Çok büyük değişiklikler yoktur server sürümü sonuçta da vardır belki bir kaç küçük değişiklik.

Merak ettim doğrusu, hiç ekran görüntüsü falan var mı? Çok büyük değişiklikler yoktur server sürümü sonuçta da vardır belki bir kaç küçük değişiklik.
Değişiklik yok. Sadece tüm Windows Server'larda olan yönetme menüsü falan var.

Yanlış bilmiyorsam sadece çift ekranlılar için olmayacak. O Microsoft'un bir modeli diye biliyorum. ChromeOS tarzı bir işletim sistemi yapmaya çalışıyorlar.

Ama herhalde ilk başta 2 ekran için yapalım dediler sonra tek ekranlılar üzülmesin diye onlarda kullansınlar diye destek verecekler herhalde.

Ama herhalde ilk başta 2 ekran için yapalım dediler sonra tek ekranlılar üzülmesin diye onlarda kullansınlar diye destek verecekler herhalde.
Sadece çift ekranlılar için bir işletim sistemi çıkarmak, o işletim sistemini kullanacak dar bir kitleye hitap etmek demektir. Yurtdışında ChromeBook'lar öğrenciler ve Web'de gezinenler için çok önemli bir konumda. Microsoft da sanırım bu kitleye de hitap etmek istiyor.

Isıtılıp ısıtılıp kullanıcıların önüne Windows 10 konuluyor sürekli. İşletim sistemi piyasası ilerlemiyor maalesef tekelleşmeden ötürü. Öte yandan Linux'ta da dağıtımların dağınıklılığı sebebiyle pek fazla ilerleme kat edilemiyor. Hatta kernel'e sırf katkı olsun diye bazı şeyler bozulup tekrar tamir ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı