Windows ses kaydedicisi "Mikrofon kurulumu yapmanız gerekiyor" hatası

theKerimYildiz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows ses kaydediciyi kullanamıyorum, mikrofon kurulumu yapman gerekiyor diyor. Onu da beceremedim, yeni kulaklık aldım ve onun mikrofonunu kullanıyorum. USB ile PC'ye bağlı.

2s.PNG

1s.PNG

Mikrofonu aktif etmeniz için Windows Cortona'yı aktif etmeniz lazım onun içinde Windows 10 Pro lazım ve burada bitmedi Windows 10 Pro olsa bile Windows kurarken dilini İngilizce ve bölgesini de Amerika olarak ayarlamanız lazım çünkü Cortona Türkiye'de henüz yok.

Sorunu çözdüm. Windows arama yerine "Mikrofon gizlilik ayarları" yazıp aşağı ki yerden bu ayarı açık yapmamız gerekiyormuş.

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-10_142223284.png
    resim_2024-02-10_142223284.png
    45,6 KB · Görüntüleme: 9
Onunla bir alakası yok o farklı bir şey.

Sizin aktif ettiğiniz şey Microsoft ses kaydecici uygulaması yani mikrofonunuz çalışmayacak.

@burakcteino acaba neyi beğenmediğini sorabilir miyim?

Konuya gelip yorum bile yazmadan yardımcı bile olmadan alaycı bir şekilde emoji verenler gerçekten boşuna gelmesin.

Son düzenleme:
Onunla bir alakası yok o farklı bir şey.

Sizin aktif ettiğiniz şey Microsoft ses kaydecici uygulaması yani mikrofonunuz çalışmayacak.

@burakcteino acaba neyi beğenmediğini sorabilir miyim?

Konuya gelip yorum bile yazmadan yardımcı bile olmadan alaycı bir şekilde emoji verenler gerçekten boşuna gelmesin.
Lütfen verdiğimiz tepkilere saygı duyun. Cortana ile alakası yok bu durumun. Amerika ile hiç alakası yok hemde.

Yeni konular

Geri
Yukarı