Windows sifreli SSD'den veri kurtarılır mı?

Octa97

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
wd green sn350 480gb
Anakart
asus prime b450m a2
Arkadaşlar herkese merhaba, 6 şubat depremi sebebiyle evim ağır hasar aldı enkaz kaldırma çalışmaları sırasında bilgisayarımı kurtarabildim ancak kasa ve PSU kullanılamayacak halde. Bilgisayarımda Windows 11 yüklü ve şifreli. Sistem parçalarını satmayı düşünüyorum ama bu sistemde kullandığım SSD'yi başka bir sisteme takıp verilerimi kurtarabilir miyim bilmiyorum ya da başka bir yolu var mıdır bildiğiniz?

Evet kurtarabilirsiniz. İşletim sistemi yüklü bir bilgisayara takın ve işletim sistemi sorduğunda taktığınız bilgisayarınkini seçin.

Evet kurtarabilirsiniz. İşletim sistemi yüklü bir bilgisayara takın ve işletim sistemi sorduğunda taktığınız bilgisayarınkini seçin.
İşletim sistemini direk görür mü hocam o şekilde?

Gerçi yeni bilgisayar, eklenen diskte kurulu olan işletim sistemini görmese bile dosyalara ulaşmak mümkün oluyor. PC ye yeni eklenen bir disk olduğu için (tabi disk şifrelenmemişse)

İşletim sistemini direk görür mü hocam o şekilde?

Gerçi yeni bilgisayar, eklenen diskte kurulu olan işletim sistemini görmese bile dosyalara ulaşmak mümkün oluyor. PC ye yeni eklenen bir disk olduğu için (tabi disk şifrelenmemişse)
Sistemi görür ama düzgün çalışmaz o yüzden zaten kurulu bir alette ekstra disk gibi kullanılmalı. O zaman windows şifresi bir sıkıntı yaratmaz. Hatta bilgisayar açıldıktan sonra bile bağlanabilir kabloları, alet yine görür sanki USB takmış gibi.

Geri
Yukarı